فرماندار سردشت:

آنچه دفاع مقدس را جاویدان و ماندگار کرد رهبریت دینی، اهداف خدایی و اتحاد و یکپارچکی ملت بود

آنچه دفاع مقدس را جاویدان و ماندگار کرد رهبریت دینی، اهداف خدایی و اتحاد و یکپارچکی ملت بود
همایش نکوداشت و تجلیل از پیشکسوتان جهاد و مقاومت همزمان با سراسر کشور در سردشت برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سردشت روز یکشنبه 98/7/7 همایش تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس همزمان با سراسر کشور در سردشت برگزار شد.

در این مراسم که با حضور فرماندار و اعضای شورای اداری شهرستان، بسیجیان، ایثارگران و پیشکستوتان عرصه دفاع و مقاومت سردشت برگزار شد، پس از خیرمقدم گویی توسط فرمانده سپاه، فرماندار سردشت به عنوان سخنران مراسم به بیان سخنانش پرداخت. 

فرماندار سردشت در ابتدا سیر تاریخی پیروزی انقلاب را بازگو کرد و گفت: با مروری بر تاریخ درمی یابیم که انقلاب های زیادی در جهان روی داده است که تعدادی کمی از آنها به پیروزی نهایی رسیده اند چون بر اهدافی مادی گرایانه یا اهداف خاص تشکیل شده اند، از بین رفته اند.وی افزود افزود: انقلاب اسلامی ایران در دوران سیاه و تاریک طاغوت و در میان غیر قابل قبول کشور به پا خواست و چون بر اهداف اسلامی و رهبریت استوار بود به پیروز رسید و تداوم یافت.

نخشی پور جریانات بعد از انقلاب را روزهای بسیار سختی توصیف کرد و افزود: دشمنان تاب تحمل پیروزی انقلاب را نداشتند و همراه با چشم طمعی که به نفت و ذخایر ایران داشتند نقشه شوم حمله نظامی به ایران را طراحی کردند، جنگی نابرابر که تمام غرب و استکبارو مزدوران منطقه در یک سو و ایران اسلامی به تنهای در سوی دیگر.

فرماندار با بیان آیه: انا فتحنا لک فتحا" مبیانا تصریح کرد: در این جنگ وعده الهی محقق شد و تئوری اسلامی بر تمامی تاکتیک ها و تجهیزات نظامی آنان غلبه کرد و سخن امام که بیان فرمودند: ما پیروزیم و صدام رفتنی است به تحقق پیوست.

فرماندار خاطرنشان کرد: در کنار خدایی بودن اهداف انقلاب و رهبریت یک عارف دینی، اتحاد و همبستگی ملت مسلمان ایران و رشادتها و مجاهدتهای رزمندگان اسلام، عامل پیروزی انقلاب اسلامی و در ادامه دفاع مقدس بود.

نخشی پور در ادامه تلاشهای رزمندگان سپاه اسلام را ستود و ضمن تقدیر از رشادتهای آنها تاکید کرد: دفاع مقدس 8 سال نظامی و در میدان عملیات جنگ و د رواقع 40 سال است که ادامه دارد و ما کماکان در صحنه نبرد با دشمنان هستیم که ماهیت جنگ را ابتدا به فرهنگی و اکنون به اقصادی تغییر داده اند، ولی وعده الهی حق و به واقعیت تبدیل خواهد شد و پیروز نهایی این جنگ ایران اسلامی خواهد بود به اذن الهی.

فرماندار در ادامه به موضوعاتی سیاسی امروز دنیا اشاره کرد و افزود: آنهایی که خودشان پای میز مذاکره نشستند و قراردادها امضا کردند و در نهایت خودشان پیمان شکنی کردند و از معاهدات رسمی و جهانی خارج شدند، ثابت کردند که خواهان صلح جهانی نیستند و در کنار کینه و دشمنی دیرینه ای که با انقلاب دارند جز سودای زورگویی و استعمارگری چیزی در سر ندارند.

فرماندار در پایان سخنانش افق های پیش رو برای ایران اسلامی را روشن توصیف کرد و افزود: با جنگ نه تنها نتوانستند ما را از پای دربیاورند بلکه مستحکمتر شدیم، با دسیسه و نقشه های امروز نیز راه به جایی نخواهند برد و با بالندگی و پیشرفتی که در عرصه های مختلف سیاسی و اقتصادی به دست میاوریم، صدور انقلاب که حضرت امام وعده آن را داده بودند محقق شده است.

# نظر : 0