فرماندار سردشت مقام شورا را ارج نهاد

شورا میتواند جامعه را به سمت توسعه آبادانی و اشتغالزایی هدایت کند

شورا میتواند جامعه را به سمت توسعه آبادانی و اشتغالزایی هدایت کند

نخشی پور در مراسم بزرگداشت روز شورا نقش شورا ها در توسعه، آبادانی و اشتغالزایی را حائز اهمیت خواند و تاکید کرد: شوراها به عنوان نخبگان اجتماعی می توانند جامعه را در مسیر پویایی و پیشرفت قرار دهند.

در این مراسم که با حضور جمعی از شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار شد و مهمان ویژه مراسم نیز دکتر خضری نماینده شهرستانهای سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی بود، فرماندار سردشت به اهم فعالیت های شورا اشاره کرد و افزود: شورا میتواند در زمینه های مختلف عمرانی، خدماتی، فرهنگی و اجتماعی تلاش کند و با آگاه سازی جامعه، تاثیرات حضور مردم در صحنه را برجسته تر سازد و به عنوان رابطین بین مردم و مسئولین خلأهای موجود را با تدبیر و ارتباط مؤثر و سازنده پر کند.اقصی نخشی پور با اشاره به اجرای طرح روستای بدون بیکار در این شهرستان، افزود: صندوق کارآفرینی امید سعی دارد با ارایه تسهیلات، طرح روستای بدون بیکار را در این شهرستان پیاده کند و ما در تلاش هستیم تا این سهیمه را افزایش دهیم.
وی اضافه کرد: شوراهای اسلامی نیز باید همکاری های مورد نیاز را در این زمینه داشته باشند تا با معرفی طرح های مناسب این طرح با موفقیت در این شهرستان اجرا شود.
«نخشی پور» با تاکید بر استفاده بهینه از ظرفیت های این شهرستان در راستای توسعه منطقه گفت: این شهرستان با داشتن 90 هزار جنگل فضای بی نظیری را برای توسعه گردشگری فراهم کرده است.
وی در مورد ترددهای غیرمجاز در مرزها بیان کرد: مرز دارای نقاط قرمز و تعریف شده ای است که امکان تردد در آن وجود ندارد و برای جلوگیری از هرگونه حادثه ناخوشایندی مردم باید بر این موضوع آگاه باشند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت روز شوراها گفت: اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستاها که از بدنه جامعه هستند و به صورت مستقیم از سوی مردم انتخاب می شوند، جزء نخبگان اجتماعی به شمار می روند.
نخشی پور اظهار داشت: شورا در دین مبین اسلام از جایگاه و منزلت ویژه ای برخوردار است و به منظور ارتباط بیشتر به عنوان پل ارتباطی بین مسوولان و مردم ایفای نقش می کند.
وی اضافه کرد: هدف قرآن از تاکید بر مشورت این است که اساس شورا و مشورت در شریعت اسلام، همواره پابرجا و جاویدان بماند زیرا مشورت، موجب تبادل نظر، یکپارچگی افکار، روشن شدن امور و اطمینان خاطر در برطرف ساختن خطا می‌شود.
وی در رابطه با مدیریت شوراها در روستاها، گفت: شوراها در مدیریت روستاها نقش ارزنده و برجسته ای دارد و اعضای آن به علت تنوع در وظایفی که بر عهده دارند، می توانند در راستای تحقق شعار سال حرکت کنند و با حساسیت بیشتری بر رونق اقتصادی متمرکز شوند.
در پایان این مراسم با حضور نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس لوح سپاس به شوراهای اسلامی شهرهای سردشت، ربط، میرآباد، نلاس و روستاهای تابعه اهدا شد؛ نهم اردیبهشت در تقویم رسمی کشورمان به نام روز شورا نامگذاری شده است

# نظر : 0