در آئینی باحضور مسئولان،با اهداء لوح و هدایا از اعضای شوراهای اسلامی شهرو روستا شهرستان سردشت تجلیل شد:

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری، صبح امروز سه شنبه 9 اردیبهشت ماه جلسه "گرامیداشت روز ملی شوراهادرشهرستان سردشت" با حضور اقصی نخشی پور فرماندار شهرستان سردشت،توسلی رئیس اداره اطلاعات، خوشمرام معاون سیاسی اجتماعی فرماندار، حقیقی معاون برنامه ریزی ،امور عمرانی فرماندار،بخشداران بخش مرکزی و وزینه ، شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستادر محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد.

نخشی پورضمن خیر مقدم به حاضران در همایش،تبریک حلول ماه مبارک رمضان ،روز ملی شوراها،روز جهانی کارگرو هفته معلم اظهار داشت: نهم اردیبهشت ماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران بعنوان روز ملی شوراها نامگذاری شده که یادآور فرمان تاریخی امام راحل در سال 58 است. شورا از جمله برکات مهم انقلاب اسلامی، تجلی آیه شریفه (و امرهم شورا بینهم) و نمود بارز مردم سالاری دینی است. تشکیل شوراهای اسلامی نقطه عطف مشارکت مردم در اداره امور جامعه و طبق اصل 7 قانون اساسی از ارکان تصمیم گیری و اداره امور کشورند. شوراهای اسلامی بعنوان عصاره ملت و منتخب مردم، توجه حاکمیت به مشارکت حداکثری آحاد جامعه در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، عمرانی و اقتصادی را نشان می دهد. آنان بعنوان کانال ارتباطی بین مردم و مسئولین جهت انتقال مطالبات و خواسته های مردم محسوب می شوند و باید با حضور مستمر بین آحاد مردم در راستای ایجاد اتحاد و همدلی گام بردارند.

مقام عالی شهرستان با بیان اینکه بررسی مشکلات عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی از وظایف شوراهاست، افزود: شوراها باید با شناسایی مشکلات و تنگناهای موجود در شهر و روستاها، طرح مطالعاتی و راهکار اجرایی تدوین کنند.

نخشی‌پور اضافه کرد: توسعه و پیشرفت هر منطقه مرهون بهره‌گیری صحیح از ظرفیت‌های اجتماعی است و مهمترین ملاک توسعه یافتگی هر شهر نشاندهنده عملکرد شوراهای اسلامی است از اینرو هر اندازه اقدامات بهتری در این زمینه انجام شده باشد شوراها در وظایف خود موفقتر بوده‌اند.

در این مراسم اعضای شوراهای شهر و روستا در زمینه بازبینی بر اختیارات و نحوه نظارت شوراها بر عملکرد سایر ادارات در چارچوب قانون، برخورد با دخالت‌هایی که بر ارایه خدمات و کار شورا تاثیرگذار است، مشکل توزیع برخی اقلام و نهادهای کشاورزی و دامی در روستاها، نظارت بر حفاظت از اراضی ملی، عدم اجرا و تایید برخی مصوبه‌های شوراها و تجمیع برخی دهیاریهای پاره وقت به دلیل محدودیت های مالی و اعتباری دولت مطالبی را بیان کردند.

درپایان به نمایندگی،از رئیس شوراهای بخش مرکزی، وزینه ، رئیس شوراهای شهرهای شردشت،میرآباد،نلاس،ربط تجلیل به عمل آورده شد.