با حضور دکتر لاریجانی ریاست مجلس شورای اسلامی

پروژه نیروگاه 150 مگاواتی برق سردشت به بهره برداری رسید

پروژه نیروگاه 150 مگاواتی برق سردشت به بهره برداری رسید
در مراسمی با حضور ریاست مجلس شورای اسلامی و همراهی وزیر نیرو و استاندار آذربایجان غربی، پروژه نیروگاه تولید برق سردشت به بهره برداری رسید

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سردشت صبح روز سه شنبه 98/8/14 پروژه عظیم نیروگاه تولید برق سردشت با حضور دکتر لاریجانی به بهره برداری رسید.
در سفر دکتر لاریجانی به شهرستان سردشت که دکتر اردکانیان وزیر نیرو و دکتر شهریاری استاندار آذربایجان غربی وی را همراهی می کردند فاز دوم نیروگاه 150 مگاواتی برق افتتاح شد.
مراسم با شکوه استقبال از دکتر لاریجانی روی تاج سد با حضور اعضای شورای اداری سردشت برگزار شد و در کنار آن نمایشگاه تولیدات کشاورزی و بومی سردشت و غذاهای محلی و صنایع دستی مورد بازدید ریاست مجلس و هیئت همراه قرار گرفت.مراسم استقبال به شیوه ای زیبا و با رسوم سنتی مردمان سردشت همراه با خوش آمدگویی سوارکارانی با لباس محلی و اهدای دسمالی به نشانه مرزداری و تلاش برای پاسداری از مرزها به دکتر لاریجانی برگزار شد.
در ادامه مراسم رسمی بهره برداری برداری از نیروگاه 150 مگاواتی تولید برق سردشت با دستان ریاست مجلس انجام شد و هچنین از قسمت های مختلف نیروگاه بازدید بعمل آمد.
حسن ختام حضور ریاست مجلس شورای اسلامی در سردشت برگزاری مراسم پایانی این افتتاح بود که با حضور تمامی دست اندرکاران اتمام پروژه سد و نیروگاه سردشت و مجموعه ی اعضای شورای اداری و جمعی از معتمدین و چهره های سرشناس سردشت برگزار شد.
در این مراسم دکتر خضری نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، دکتر مرادی مدیرعامل شرکت آب و نیروی ایران، دکتر شهریاری استاندار آذربایجان غربی، دکتر اردکانیان وزیر نیرو و سرانجام دکتر لاریجانی ریاست قوه مقننه به بیان سخنانی پرداختند و در پاایان مراسم نیز با اهدای لوح های یادبود، از دست اندر کاران پروژه تقدیر بعمل آمد.
در جریان سفر یک روزه ریاست مجلس به استان آذربایجان غربی در کنار طرح نیروگاه 150 مگاواتی برق سردشت، چهار طرح حوزه آب و فاضلاب شهری شامل طرح تصفیه خانه فاضلاب گلمان ارومیه، تصفیه خانه آب مهاباد و سامانه فاضلاب پلدشت و سامانه تصفیه خانه اشنویه و در مجموع با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی شد.
 

# نظر : 0