جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان سردشت برگزار شد

جلسه ستاد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با محوریت بزرگداشت 26 مردادماه سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سردشت روز دوشنبه 98/5/14 جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با حضور فرماندار سردشت و مسئولین ادارات عضو شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
فرماندار سردشت در این جلسه طی سخنانی یکی از ارکان اصلی نظام اسلامی را استکبار ستیزی معرفی کرد و افزود: شهادت طلبی یکی از فرهنک های ارزشمند و والای دینی است که بعد از انقلاب اسلامی و در رویای با غرب و استکبار حیاتی دوباره یافت و در بین  جوانان و مبارزان جبهه های حق علیه باطل به اوج رسید و به عامل اصلی در پیروزیهای پیاپی برابر دشمنان تبدیل شد.
فرماندار گرامیداشت یاد شهدا را ضامن سلامت فرهنگی جامعه عنوان کرد و افزود: ایران اسلامی، پایداری و صلابت امروزش را مرهون شهدایی است که خونهای پاکشان را در راه حفظ این آب و خاک تقدیم انقلاب کردند.گرامیداشت یاد و نام آنها ادای دین و وظیفه ی یکایک ما مسئولان در درجه اول و عموم مردم ایران است.
نخشی پور در پایان به برگزاری برنامه های متنوع  و درخور شان آزادگان تاکید کرد و افزود: د راستای بزرگداشت رشادتها و مقاومت اسرای عزیز میهن اسلامی باید هرآنچه در توان داریم در راستای برنامه های باشکوه به کار بندیم.
در ادامه جلسه با رایزنی و مشاورت اعضا برنامه های جهت اجرا مصوب گردید که ویژه برنامه گرامیداشت بازگشت آزادگان، دیدار با خانواده های اسرا، سخنرانی در خطبه های نماز جمعه با ارتباط موضوعی، برگزاری اردوی یک روزه همرا با اسرا، تجلیل و تکریم از آزادگان شاغل در ادارات از جمله این برنامه ها بود.
در شهرستان سردشت تعداد 158 اسیر جنگ تحمیلی وجود دارد که از این تعداد 36 نفر متوفی، 81 نفر بازنشسته و 41 نفر شاغل هستند.