سرپرست فرمانداری سردشت تاکید کرد: اگر مراقب نباشیم ضد ارزشها جای ارزشهای اصیل ایرانی اسلامی را می گیرند

مهدوی نیا در جلسه کمیته امور زنان و خانواده که صبح امروز پنجشنبه 5 اسفندماه با حضور مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری در سالن اجتماعات فررمانداری برگزار شد گفت: قطعا عفاف و حجاب جزو ارزشهای دینی و فرهنگی ماست که اگر تدابیری در راستای حفظ آن نداشته باشیم دچار آسیب خواهیم شد و ضد ارزشهای که امروزه در سایه تبلیغات گسترده و تهاجمات فرهنگی بیگانگان در جامعه رواج یافته جای ارزشهای اصیل ایرانی اسلامیا را می گیرد. 
وی اضافه کرد: خانواده نقش مهمی در حفظ و حراست از ارزشهای  اصیل و غنی دارد و باید از همان اوان کودکی و ابتدای شکل گیری شخصیت فرزندان ارزشهای والای ایرانی اسلامی را به آنها القا کند.
سرپرست فرمانداری سردشت با بیان اینکه یکی از سیاست های نظام در سند چشم انداز بیست ساله ارتقای نقش و جایگاه بانوان در توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی کشور و تقویت نهاد خانواده است  گفت: دولت تدبیر و امید در راستای تحقق سیاست های سند چشم انداز  نگاه ویژه ای به ارتقای نقش و جایگاه بانوان داشته ودر بخش های مختلف برنامه های متنوعی برای رسیدن به این اهداف انجام داده است.

در ادامه جلسه مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی با بیان اینکه یکی از اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی داشتن جامعه ای پویا و سرافراز است اظهار داشت: ایجاد چنین جامعه ای نیازمند عزم ملی است که در سایه اتحاد همه اقوام و ادیان بدست می آید و خوشبختانه استان ما  رنگین کمانی از اقوام و ادیان مختلف است و مردم کرد یکی از این اقوام باغیرت و شجاع هستند که برای ایجاد امنیت رشادتهای خود را نشان دادند.
تاجفر افزود: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ، تاکیدات مقام معظم رهبری و سیاست های ریاست محترم جمهوری همه مسئولین مکلف شده اند که مستقیماَ برای بررسی مشکلات در شهرستانها حضور یابند.
وی به سیاست ها و فعالیت های دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: دولت اهتمام ویژه ای در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و تشکیل شورای اجتماعی کشور در راستای اجرای دستورات مقام معظم رهبری داشته است.
تاجفر ادامه داد : یکی دیگر از برنامه ای دولت توسعه سازمانهای مردم نهاد است چون همه به این نتیجه رسیده اند و اذعان می کنند که پیگیری مشکلات نیازمند همکاری مردم با دولت است.
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی در خصوص فرصت های ایجاد شده  با اجرای برجام گفت: خوشبختانه پس از برجام خیلی از فضاها علیرغم تبلیغات منفی دشمنان باز شده و با توجه به پتاسیل های بالقوه ای که در استان وجود دارد می توانیم با جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی و همکاری و پیگیریهای مسئولین فعالیت های اقتصادی را پیش ببریم.
وی به سیاست های ابلاغی خانواده از سوی مقام معظم رهبری اشاره داشت و گفت: اگر چنانچه این سیاست ها کامل وبه درستی  اجرا شود مشکلی در حوزه زنان و خانواده نخواهیم داشت .
تاجفر خواستار توانمندسازی بانوان و بکارگیری آنان در پست های مدیریتی شهرستان شد و گفت: دولت یازدهم نگاه ویژه ای به بانوان داشته و انشالله بانوان سردشت هم از این امتیازات بهره مند و با نظر ویژه فرماندار در پست های مدیریتی بکارگیری شوند.
وی به نقش زنان در توسعه کشور اشاره نمود و گفت: زنان از اول انقلاب دوشادوش مردان بودند و نقش مهمی در توسعه کشور دارند و در صورت عدم توجه به جایگاه آنان با مسائل و اسیبهای جدی مواجه خواهیم شد .
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی با بیان اینکه  دفاتر مشاوره در کانونهای فرهنگی اجتماعی فعال هستند اعلام امادگی نمود که در صورت نیاز مشاورین را به شهرستانها اعزام نمایند.
وی در رابطه با برگزاری کارگاههای اموزشی افزود:عدم اگاهی عامل بسیاری از مشکلات جامعه است که با برگزاری کارگاههای اموزشی در حوزه های مختلف سطح معلومات و اگاهی بانوان افزایش خواهد یافت و چنانچه شهرستانها اقدام به برگزاری این کارگاهها نمایند در صورت تقاضای انها اساتید را از مرکز استان اعزام خواهیم کرد.
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی  در خصوص پارک بانوان که یکی از مطالبات شهرستان بود گفت: ۵ میلیارد ریال برای پارک بانوان در سفر ریاست جمهوری به استان آذربایجان غربی اختصاص پیدا کرده است.
فعال کردن بازارچه های دائمی یکی دیگر از مواردی بود که این مقام مسئول به آن اشاره کرد و گفت: فعال کردن بازارچه های دائمی مصوبه کارگروه زنان و خانواده استان است که یکی از نیازهای اساسی برای عرضه صنایع و هنرهای دستی بانوان بوده  که در توسعه گردشگری هم  نقش دارد و خواستارفراهم نمودن زمینه لازم برای فعال سازی آن در شهرستان سردشت گردید.

وی به اعطای تسهیلات مشاغل خانگی اشاره نمود و قول مساعد داد که نگاه ویژه ای به این شهرستان داشته باشند و به متقاضیانی که طرح توجیهی ارائه نمایند تسهیلات پرداخت گردد.  

دیدار با حاج ماموستا امینی امام جمعه سردشت و دیدار با یکی از خانواده های معزز شهدا از دیگر برنامه های مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی در سفر به شهرستان سردشت بود.