تسکین دردهای یک بیمار، هنر خاص یک پرستار در راستای سالم سازی جامعه است

فرماندار سردشت با بیان اینکه سلامت جامعه یکی از مولفه های حرکت به سمت توسعه است افزود:  پرستار دارای جایگاهی ویژه از منظر دین و جامعه است و تلاش آنان ستودنی و وصف ناپذیر است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری سردشت روز پنج شنبه 98/10/12 مراسم بزرگداشت روز پرستار در بیمارستان امام خمینی(ره) سردشت برگزار شد.
در این مراسم نخشی پور فرماندار سردشت با استناد به بیانات مقام معظم رهبری پرستاران را فرشتگان رحمت الهی توصیف کرد و گفت: قسمت عمده دردهای بیماران در حوزه روان شناختی و برخورد مادرگونه و مهربانانه با بیماران التیام می گیرد که پرستار با توانایی های که دارد  به این مهم تحقق می بخشد و به تبع آن  آرامش جسمی و روانی را در جامعه برقرا می کند.
فرماندار سردشت پرستاری را شغلی ارزشمند همراه با اجر اخروی عظیم معرفی کرد و خاطرنشان کرد: پرستاران با کاستن درد و ناله های بیماران و لذتی که در این کار بزرگ می بینند این شغل دشوار و پر مشقت را بر خود آسان کرده اند.
اقصی نخشی پور در پایان سخنانش ضمن تقدیر از دکتر آقازاده ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان به خاطر توجه ویژه به سردشت  و همچنین خانم دکتر قادری سرپرست شبکه بهداشت و درمان سردشت به خاطر پیگیری های منظم امورات بهداشت و درمان ، به تلاش های انجام شده برای توسعه و تجهیز حوزه سلامت شهرستان اشاره کرد و افزود: در جریان حضور اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در سردشت تمامی کمبودها و خواسته ای این حوزه من جمله افزایش نیروهای پرستار در بیمارستان و تهیه  تجهیزات ضروری مطرح شد و قول هایی در این زمینه داده شد که در دست پیگیری است.
در پایان این مراسم از پرستاران نمونه بخش های مختلف بیمارستان و درمانگاه ها و خانه های بهداشت شهرستان سردشت با اهدای لوح سپاس، تجلیل بعمل آمد.