لَبَّیک، اَللّهُمَ لَبَّیک، لَبَّیک لا شریکَ لَکَ لَبَّیک

مراسم بدرقه کاروانهای زیارتی حج در سردشت برگزار شد

مراسم بدرقه کاروانهای زیارتی حج در سردشت برگزار شد
جمع کثیری از مردم متدین سردشت در مراسمی باشکوه که در مسجد جامع برگزار شد زائران خانه خدا را بدرقه کردند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سردشت روز دوشنبه 98/5/7 مراسم بدقه کاروانهای زیارتی مراسم حج در مسجد جامعه سردشت برگزار شد.در این مراسم فرماندار سردشت، امام جمعه شهرستان، جمعی از مسولین ادارات، روحانیون، زائران خانه خدا و خانواده های آنها و جمع کثیری از مردم سردشت حضور داشتند.
نخشی پور فرماندار سردشت در این مراسم طی سخنانی ضمن طلب دعای خیر از زائران بیت الله الحرام افزود: راهی سفری روحانی و معنوی هستید که بزرگترین کنگره انسانی در دنیاست و حضورتان در این مراسم بزرگ مرحمت و لطفی است که از طرف خداون شامل حالتان شده است که باید شکرگزار آن باشید.
فرماندار ضمن بیان پاره ای نکات دینی و اخلاق در خصوص سفر حج، از زائران خواست که در جوار خانه خدا برای تداوم عزت و سربلندی ایران اسلامی و برقراری این ثبات، امنیت و آرامشی که از آن برخورداریم و همچنین و پیروزی سپاه اسلام بر استکبار و دشمنان اسلام دعا کنند و برای ملت ایران و مردم سردشت عزتمندی و سربلندی را از درگاه پروردگار طلب نمایند.
حاج ماموستا واوی امام جمعه شهرستان سردشت نیز در سخنانی پاره ای نکات معرفتی در خصوص حج و همچنین برخی توصیه ها و آگاهی های لازم را بیان نمودند.
دف نوازی، خواندن اشعار و سروده های دینی قرآنی و تواشیح از دیگر برنامه های این مراسم معنوی بود.
امسال تعداد 135 نفر از شهرستان سردشت جهت انجام فریضه حج راهی سرزمین وحی شدند که در بین آنان زائری با 98 سال سن، مسن ترین زائر استان آذربایجان غربی است.