دولت سیزدهم عزم خود را برای خدمات رسانی به مردم جزم کرده است / با تلاش دولت انقلابی نرخ تورم کاهش یافت

معاون اجرایی رئیس جمهور با اعلام اینکه با تمام توان و با به روز رسانی خود در مقابل هجمه های دشمن ایستاده ایم، گفت: تحولات جدی در صادرات نفت کشورمان اتفاق افتاده و فروش روزانه نفت به یک میلیون و 400 هزار بشکه رسیده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محسن منصوری امروز در جلسه بررسی مصوبات سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم طی سال گذشته با وجود مشکلات مالی در توزیع اعتبارات بخش عمرانی رکورد زد، افزود: پارسال برای اولین بار در کشور در مجموع 270 هزار میلیارد تومان (همت) پول و اعتبار عمرانی در کشور توزیع شد که 100 هزار میلیارد تومان از محل مصوبات سفر استانی ریاست جمهوری بود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه برای تحقق مصوبات سفر ریاست جمهوری علاوه بر کار جهادی نیاز به برنامه ریزی و پیگیری است، خاطرنشان کرد: از مصوبات عمرانی سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی که در مجموع 20 هزار میلیارد تومان بود، تاکنون پنج هزار میلیارد تومان محقق و پرداخت شده است.

معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه تحقق این میزان اعتبارات عمرانی سفر در سال نخست موفقیت بسیار خوبی است، ادامه داد: دولت عزم خود را برای خدمات رسانی به مردم جزم کرده و این امر با پیگیری بیشتر مسئولان دستگاه‌های اجرایی محقق می‌شود.

منصوری همچنین با اشاره به وضعیت تورم کشور، افزود: در زمان تحویل دولت نرخ تورم نزدیک به 60 درصد بود که با تلاش دولت انقلابی سیزدهم نرخ تورم به 48 درصد کاهش یافت.

وی در ادامه با بیان اینکه کارهای بسیار خوبی در جهت خدمت به مردم انجام شده و در عمده شاخص ها جلو هستیم، تصریح کرد: با این وجود به دلیل برخی کم کاری ها و عقب افتادگی ها در سال های گذشته، کاستی هایی وجود دارد.

معاون اجرایی رئیس جمهور در پایان با تاکید بر اینکه آذربایجان غربی یک استان مهم و دارای ظرفیت فراوان بوده و نباید کوچکترین محرومیت در این استان وجود داشته باشد، افزود: فعال کردن بازارچه های مرزی، اجرای طرح های راهداری و حمل و نقل و پروژه های بیمارستانی از جمله طرح هایی است که با بهره برداری از آنها شاهد توسعه در آذربایجان غربی خواهیم بود.