انتصاب ریاست جدید دادگستری و دادستان شهرستان سردشت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سردشت روز دوشنبه 98/9/4 مراسم تکریم و معارفه ریاست دادگستری و دادستان شهرستان سردشت در سالن مجتمع فرهنگی و هنری سردشت برگزار شد و دکتر گروسی مدیرکل دادگستری و دکتر حبیبی دادستان کل استان آذربایجان غربی از مهمانان ویژه این مراسم بودند.
در این مراسم پس از ارائه گزارشی از اهم اقدامات انجام گرفته در دادگستری سردشت در طول 4 سال توسط علیرضا عباسپور ریاست سابق دادگستری، حاج ماموستا واوی امام جمعه سردشت به بیان سخنانی در حوزه قضاوت و برقراری عدالت در جامعه پرداخت.
در ادامه امام جمعه سردشت ضمن تقدیر از تلاشهای ریاست دادگستری و دادستان سابق، برای مدیران جدید آرزوی موفقیت کرد و گفت: بعد از انتخاب حجت الاسلام رئیسی به عنوان ریاست قوه قضائیه کشور، روح تازه ای در کالبد جامعه قضایی کشور دمیده شد و هر روز شاهد ساماندهی و ارتقای خدمات رسانی در این حوزه هستیم و امیدواریم در شهرستان سردشت نیز این تغیرات منشا خیر و برکت باشد.
فرماندار سردشت نیز در سخنانی تلاشهای ارزنده همکاران سابق در حوزه قضایی شهرستان را ارج نهاد و گفت: چرخش مدیریتها یک بحث لازم و ضروری در حوزه مدیریت است و در راستای پویا سازی و ارتقای مدیریتها باید انجام گیرد.
نخشی پور مدیریتها را یک امانت الهی خواند و افزود: خدمتگزاری مسئولیت سنگینی بود که فقط بشر توانست آن را قبول کند و در این بین مسئولیت در دستگاه قضا از پیچیدگی و دشواری مضاعفی برخوردار است و برقراری عدالت و دادگری در جامعه نتیجه تلاش فعالان حوزه قضایی است.
فرماندار تصدی پست های جدید برای افراد منتصب را به آنان تبریک گفت و خاطرنشان کرد: باید تلاش و قضاوتهایتان در جهت رضای خدا، خلق خدا و بر مبنای تکریم از مردم باشد و در این راه باید صحه صدر و بزرگ منشی از نکات اخلاقی برجسته شما باشد.
فرماندار سردشت در پایان سخنانش گریزی به موضوع انتخابات زد و ضمن آمادگی کامل شهرستان برای اجرای این پروژه بزرگ افزود: بحث قانون مداری و سلامت انتخابات موضوعی بسیار حائز اهمیت است و در همین راستا کمیته سلامت انتخابات تشکیل شده است و تلاش و همکاری دادگستری و دادستانی شهرستان در این خصوص بسیار ضروری است.
دکتر گروسی مدیرکل دادگستری استان آذربایجان غربی به عنوان سخنران پایانی این مراسم طی سخنانی به توصیف شهرستان سردشت از ابعاد مختلف پرداخت و گفت: سردشت شهر باغات و جنگلها و طبیعت بکر و بی نظیر است و با تلاش مدیران می تواند به قطب گردشگری استان تبدیل شود.وی افزود: سردشت شهر مقاومت و جهاد و میدان عملیات های بزرگ جنگ تحمیلی است و در کنار آن مقصد زائران راهیان نور کشور است و نکته مهمتر اینکه بیشتر مدیران رده بالای کشور در این شهر بوده و اینجا خدمت کرده اند.
گروسی در ادامه همدلی و همفکری مردم سردشت در کنار مسئولین را ستودنی خواند و تصریح کرد: در جریان اغتشاشات اخیر، استان ما و شهرستان سردشت دشمن را مایوس و ناامید کرد و نتوانستند هیچ دسیسه ای را طراحی و اجرا کنند فلذا این مردم بزرگوار و همچنین نیروهای نظامی، امنیتی و بسیج شایسته بهترین تقدیرها هستند.
وی رضایت فرماندار و امام جمعه از ریاست دادگستری و دادستان سابق را بسیار ارزشمند خواند و افزود: تلاشهای همکارانمان را ارج مینهیم و از حضور آنها در دیگر پست های استان بهره خواهیم برد.همچنین انتصاب همکاران جدید را که با لحاظ درایت، مدیریت و شایستگی های موجود انتخاب شده اند را به آنها تبریک می گوییم.
دکتر گروسی در پایان از مدیران جدید خواست که حفظ کرامت انسانی را  سرلوحه کارهای خود قرار دهند و با اعضای شورای اداری و علی الخصوص فرماندار شهرستان نهایت همکاری و همفکری را داشته باشند.

در پایان این مراسم با اهدای لوح های تقدیر از تلاشهای آقایان علیرضا عباسپور و پیمان نیکزاد، ریاست دادگستری و دادستان سابق تجلیل بعمل آمد  و با تقدیم احکام جدید از سوی مدیرکل دادگستری استان، آقای امیر کشاوری به عنوان ریاست دادگستری و آقای ولی خداکرم به عنوان دادستان شهرستان سردشت منصوب شدند.