️برگزاری یادواره شهدای معظم شهر ربط

⭕ با حضور خانواده های معظم شهدا و جمعی از مسئولان یاد و خاطره ۸۶ شهید شهر ربط در مدرسه خواجه نصیر این شهر گرامی داشته شد.
 
▪️فرماندار سردشت گفت: فرهنگ ایثار و شهادت از سرمایه‌های ارزشمند انقلاب است که باید به نسل جوان جامعه انتقال پیدا کند.

▪️اقصی نخشی پور در یادواره شهدای شهر ربط که با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر این شهر برگزار شد، افزود: ایثار و شهادت به عنوان یک فرهنگ متعالی در زمره عالی ترین مفاهیم الهی و نتیجه والاترین ارزش هایی است که یک انسان متعهد می تواند به آن مقام دست یابد.

▪️وی با بیان اینکه این فرهنگ متعالی اثر گذار و حرکت آفرین قادر است تا فضای جامعه را به صورت گسترده تحت تاثیر قرار دهد، افزود: از کارکردهای مثبت و ارزشمند این فرهنگ، گسترش معنویت در جامعه و به تبع آن شکل گیری یک محیط انسانی سالم و قانون مدار است .

▪️نخشی پور با اشاره به اینکه دشمنان هر روز و هر ساعت در حال توطئه علیه ملت و انقلاب اسلامی اضافه کرد: نسل جوان و نسل های بعدی انقلاب باید به آرمان های شهدای معظم، ایثارگران و فرهنگ و معارفی که به آن پایبند بودند بیشتر آشنا شوند.

▪️فرماندار سردشت ادامه داد: نسل جدید به عنوان آینده سازان کشور باید بدانند موفقیت و پیشرفت‌هایی که در زمینه هسته ای، علمی، اقتصادی و نظامی داریم همه مرهون ایثارگری و رشادت رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی است.

▪️وی آشنایی بیش از پیش نسل جوان با فرهنگ شهید و شهادت را امری ضروری دانست و افزود: برگزاری یادواره شهدا فرصت مناسبی برای معرفی گوشه هایی از فرهنگ ایثار و شهادت  به عنوان داشته ارزشمند نظام اسلامی است.

▪️در ادامه ماموستا یوسفی امام جمعه شهر ربط شهادت را اوج تعالی انسان و رسیدن به قرب الهی دانست به موضوع شهادت از منظر دین پرداخت.

▪️سرهنگ فصاحت معاون هماهنگ کننده سپاه سردشت نیز بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و حرکت در مسیر شهدا جهت خنثی سازی و نقش برآب کردن توطئه‌های شوم دشمنان تاکید کرد. 

🔸️در پایان این یادواره باشکوه که در یک فضای معنوی برگزار شد از ۲۰ خانواده معظم شهدا و جانباز تجلیل شد.

🔹️شهر ربط از توابع سردشت در ۱۵ کیلومتری سردشت واقع شده که در طول دوران انقلاب اسلامی ۸۴ شهید تقدیم نظام و انقلاب کرده است.
✍روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان سردشت 
🆔