از دیپلماسی ورزشی حمایت می کنیم / آماده همکاری در زمینه میزبانی مسابقات بین‌المللی هستیم

استاندار آذربایجان‌غربی در دیدار با رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: دیپلماسی ورزشی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ما در آذربایجان‌غربی است و در این خصوص از میزبانی مسابقات ورزشی در حوزه بین المللی حمایت می کنیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان در این دیدار با اشاره به اهمیت دیپلماسی ورزشی برای نمایش امنیت و رونق اقتصادی در آذربایجان غربی اظهار کرد: با توجه به موقعیت ممتاز استان در منطقه، بحث معرفی آذربایجان غربی و همچنین وجود امنیت مثال زدنی در استان، آماده همکاری در زمینه میزبانی مسابقات بین‌المللی هستیم.

وی ادامه داد: آذربایجان‌غربی امن‌ترین استان کشور بوده و هیچ مشکلی در زمینه میزبانی علی‌رغم تبلیغات مسموم دشمنان نداریم.

استاندار آذربایجان‌غربی به بحث بهبود زیرساخت‌ها نیز اشاره کرده و افزود: به طور جدی دنبال ارتقای زیرساخت‌ها در حوزه‌های مختلف بخصوص ورزشی هستیم و تخصیص اعتبار برای این منظور در اولویت است.

معتمدیان با تاکید بر رسیدن به میانگین سرانه کشوری، خاطر نشان کرد: دستیابی به میانگین استاندارد سرانه در زمینه‌های مختلف، توجه به زیرساخت‌ها، حمایت از قهرمانان و ورزش قهرمانی از دیگر اولویت‌های استان در زمینه ورزش است.

وی با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری در حوزه ورزش، افزود: دیپلماسی ورزشی و میزبانی رویدادهای مهم، زمینه را برای جذب سرمایه‌گذاری در حوزه ورزش و بهبود فضای کسب و کار در استان فراهم می کند.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام نیز با اشاره به میزبانی کم نظیر آذربایجان غربی در رقابت باشگاه‌های جهان در ارومیه در سال گذشته، خاطرنشان کرد: انتظار می رود با حمایت مسئولین استانی، یک رویداد بین المللی و مهم را در این رشته به آذربایجان‌غربی واگذار کنیم و فدراسیون در این خصوص آماده هرگونه حمایت است.

عبدالمهدی نصیرزاده ادامه داد: میزبانی رویدادهای بین المللی ارزآوری بسیار قابل توجهی برای کشور داشته و دستاوردهای سیاسی آن نیز بسیار مهم و با اهمیت است.