محفل انس حامیان با ایتام به مناسبت هفته وحدت برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سردشت مراسم روز پنج شنبه ۹۸/۹/۱ مراسم محفل انس حامیان با ایتام به مناسبت هفته وحدت در سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی سردشت برگزار شد.

در این مراسم معنوی و زیبا دکتر سهندی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان آذربایجان غربی نیز حضور داشت که امروز را به سردشت و بررسی مشکلات و درخواست ها و ملاقات عمومی با مردم و مددجویان و نیازمندان اختصاص داده بود.

از دیگر مهمانان ویژه این مراسم دکتر ولی رحیم زاده خیر و حامی سرشناس استان بود که مسئولیت سرپرستی ۲۰۰ یتیم را به عهده گرفته است که از این تعداد ۷۰ یتیم ساکن سردست هستند.

فرماندار سردشت در این مراسم ضمن خیر مقدم و تقدیر از برگزاری این مراسم باارزش لزوم توجه بیشتر به کمیته امداد را از ضروریات خواند و نقش حامیان و خیرین را در تعین سرنوشت یک کودک یتیم و نیازمند امری پسندیده و همراه با اجر اخروی عظیم توصیف کرد.

دکتر سهندی در سخنانی به ارائه آمار و‌گزارشی از کمیته امداد استان پرداخت و از افزایش ۳۵ درصدی مددجویان در طول یک سال گذشته خبر داد.وی خاطر نشان کرد نرخ مشارکتهای مردمی در جنوب استان کاهش چشمگیری داشته به طوریکه سرانه یتیم در استان ۳۰۰ هزار تومان و در سردشت ۱۶۰ هزار تومان است.

وی ضمن تقدیر از حامیان و خیرین استان و شهرستان بر لزوم فرهنگ سازی برای رشد و ترویج صدقه در جامعه تاکید کرد و از خیرین دعوت کرد که سرپرستی کودکان یتیم را به عهده بگیرند.

دکتر رحیم زاده نیز در سخنانی بر تقویت اتحاد در جامعه با پیروی از بیانات مقام معظم رهبری تاکید کرد و رمز موفقیتی که ایران اسلامی از آن برخوردار است را برادری شیعه و سنی در سایه الطاف الهی و زیر پرچم رهبری خواند.وی خدمت به یتیمان را موهبت الهی دانست که نصیب او شده است و تداوم در این مسیر را از خداوند خواستار شد.

در پایان مراسم فرماندار سردشت با اهدای لوح تقدیر از تلاش های ارزشمند دکتر رحیم زاده تقدیر بعمل آورد و همچنین به تمامی کودکان بی سرپرست حاضر در مراسم هدایایی داده شد که از طرف دکتر رحیم زاده زاده تهیه شده بود.