فرماندارشهرستان سردشت به مناسبت روز تجلیل از اسرا و مفقودین پیامی را منتشر کرد :

فرماندارشهرستان سردشت به مناسبت روز تجلیل از اسرا و مفقودین پیامی را منتشر کرد :

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سردشت، اقصی نخشی پور صبح امروز دهم شهریورماه 99 ضمن تسلیت ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش ،به مناسبت روز تجلیل از اسرا و مفقودین پیامی را منتشر کرد و گفت: شهادت، چراغ راه بشریت است و شهید هم راهنمای بشر و خدمت‌گزار انسانیت است و با توجه به جهاد قافله‌سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و همراهی خواهرش با او در این جهاد، باید حضرت زینب (س) را اسطوره اسارت نامید.
به‌منظور بزرگداشت اسرای دفاع مقدس و مفقودان آن، روز یازده محرم هرسال را که هم‌زمان با مصیبت دردناک اسارت اهل‌بیت (علیهم‌السلام) است، «روز تجلیل از اسرا و مفقودان» نام‌گذاری شده است.
انقلاب اسلامی، دستاورد مبارزه مردمی است که از جان، مال وزندگی‌شان گذشتند. هشت سال دفاع مقدس، سند گران‌بهای این فداکاری‌ها و ازجان‌گذشتگی‌ها است. اسیران ایرانی، با پیروی از کاروان اسیران عاشورا، در اسارت آزادگی آفریدند و دشمن ریاکار را رسوا ساختند.
انقلاب اسلامی ایران ما نیز برای به بار نشستن، مدیون افراد جان‌برکفی است که مظلومانه و درعین‌حال عاشقانه و دلسوزانه، زندان‌های مخوف رژیم شاهنشاهی را قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و اسارتگاه‌ها و اردوگاه‌های رژیم بعث عراق را پس از انقلاب اسلامی تحمل کردند.
روز تجلیل از اسیران و مفقودین دفاع مقدس، روز تجلیل از خط سرخ شهادت گرامی باد.


اقصی نخشی پور

فرماندار شهرستان سردشت