فرماندار سردشت در مراسم روز هوای پاک عنوان کرد:

هوای پاک،محیط سالم و حفظ اکوسیستم یکی از زیر ساخت های توسعه یک جامعه است

هوای پاک،محیط سالم و حفظ اکوسیستم یکی از زیر ساخت های توسعه یک جامعه است
به مناسبت روز ملی هوای پاک مراسمی در سردشت برگزار شد.

فرماندار سردشت با اشاره به اهمیت هوای پاک گفت: برای پرورش انسانهای سالم  به محیطی پاک و آب و‌هوایی عاری از هرگونه ناسالمی نیازمندیم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سردشت روز سه شنبه ۹۸/۱۱/۱ مراسم گرامیداشت روز هوای پاک در مدرسه نشاط سردشت برگزار شد.
نخشی پور با استناد به الگوها و نقشه های محیط زیستی شهرستان سردشت را یکی از شهرهای سالم در زمینه هوای پاک معرفی کرد و افزود: خوشبختانه شهرستان سردشت در حوزه هوای پاک رتبه نخست کشوری را دارد و آنچه که باید اکنون روی آن تمرکز و برنامه ریزی کرد پسماندها و آلایندگان محیطی است.
فرماندار سردشت لزوم برنامه ریزی اصولی و‌کارشناسی برای مدیریت پسماندها را ضروری خواند و افزود: با توجه به بالا بودن نرخ تولید پسماند در شهرستان سردشت باید برنامه های کاهش پسماند من جمله تفکیک از مبدأ و برنامه های فرهنگ سازی و ترویج کاهش زباله در خانواده ها برنامه ریزی و اقدام کرد.
اقصی نخشی پور خاطر نشان کرد: باید در زمینه حفظ و نگهداری از منابع طبیعی و جنگلها به عنوان اصلی ترین تامین کنندگان هوای پاک تلاش اساسی صورت گیرد.وی تصریح کرد: خوشبختانه در این زمینه اقدامات مطلوبی صورت گرفته است و اجرای طرح بوم سازگان زاگرس و طرح ممیزی املاک و جنگلها طرحهای ارزشمندی هستند که در راستای صیانت از جنگلها در شهرستان سردشت در حال انجام هستند.
کاهش کودهای صنعتی و استفاده از کودهای ارگانیک، استقرار دستگاه های بی خطر سازی پسماندهای بیمارستانی، تشکیل کمیته هوای پاک و فرهنگ سازی ترویج  سالم سازی جامعه دیگر مواردی بودند که فرماندار سردشت به آنها اشاره کرد.

در این مراسم مدیرکل هواشناسی استان به عنوان مهمان ویژه،جمعی از روسای ادارات و دانش آموزان مدرسه نشاط نیز حضور داشتند.

خواندن سرود، اجرایش نمایش با موضوع هوای پاک، پخش کلیپ و تقدیر از دانش آموزان فعال در حوزه حفاظت از محیط زیست از دیگر برنامه های این مراسم بود.

# نظر : 0