بازارچه مرزی کیله در آستانه تحول اساسی است

فرماندار سردشت ؛
بازارچه مرزی کیله در آستانه تحول اساسی است
 
فرماندار سردشت گفت: به لحاظ اقتصادی انسداد معابر مرزی از دغدغه اصلی مردم و مسئولان این شهرستان بوده که این موضوع با تاکید بر بازگشایی معابر مورد پیگیری قرار گرفته و در حال پیگیری است
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سردشت ؛ " لقمان خسروپور" در نشست هم اندیشی با معتمدین، متنفذین و بازاریان و کسبه شهرستان که با محوریت توسعه و رونق اقتصادی سردشت برگزار شد، اظهار کرد: بازگشایی معابر مرزی در دستور کار است ، با برگزاری و جلسات تخصصی مکررو کارشناسی های دقیق آیین نامه ای مدون برای بازگشایی معابرطراحی شده و مقرر گردیده که سازوکاری ایجاد شود تا همه اهالی شهرستان از مرز منتفع شوند.
 
وی  با بیان اینکه برای گشایش در وضعیت اقتصادی شهرستان نیازمند انجام سازوکارهایی است که بایستی در شهرستان پیاده شود ادامه داد: وضعیت اقتصادی شهرستان به صورت مستمرو مداوم پیگیری شده واین امر در حد مطالبه و پیگیری نیست بلکه به صورت عملیاتی و عملی بودن است که به آن ورود پیدا کرده ایم .
 
فرماندار سردشت با تاکید بر اینکه همه مطالبات و توسعه شهرستان تنها به مرز ختم نمی شود بلکه در حوزه های دیگر همچون درحوزه گردشگری ، خدمات ، صنعت باید دنبال کرد، گفت: مطالبات شهرستان به طور جدی در دستور کار است، در قالب محرومیت زدایی اقداماتی مهم از جمله فعال کردن ترانزیت داخلی، ، مطالعات احداث پایانه مرزی کیله ، بهسازی و آسفالت جاده سردشت به کیله، احداث خانه بهداشت ها، سالن های ورزشی ، آبرسانی و گازرسانی در بسیاری از روستاها و بهسازی و آسفالت جاده ها انجام گرفته ودر حال اجرا هستند.
 
وی بیان کرد: این شهرستان به عنوان شهرستان ویژه از سوی بنیاد مستعضفان شناخته شده و به زودی با همکاری فرمانداری و سپاه شهرستان اقدامات مهم و گسترده ای در سطح شهرستلن آغاز خواهد شد.
 
فرماندار سردشت با اشاره به اینکه توسعه  دو رکن دارد مردم که مطالبه گری کنند و رکن دوم دولت که بایستی پیگیر مطالبات مردم باشد، تصریح کرد: با استفاده از همه ظرفیت های ممکن در تلاش هستیم تا محرومیت های شهرستان را جبران کنیم .
 
در پایان هریک از اعضای جلسه ضمن بیان مسایل و مشکلات اقتصادی شهرستان ، راهکارها و نظراتی در راستای توسعه و رونق اقتصادی ارائه دادند.