حل مشکلات سردشت نیازمند باز مهندسی در مدیریت شهری است

 

حل مشکلات سردشت نیازمند باز مهندسی در مدیریت شهری است

سرپرست فرمانداری سردشت گفت: سردشت به علت مشکلات زیادی که شاهد آن است به باز مهندسی در مدیریت شهری نیاز دارد گرچه در این خصوص تلاش هایی هم صورت گرفته اما کافی نبوده و برخی کاستی ها هم به شرایط توپوگرافی این شهرستان برمی گردد.

اقصی نخشی پور روز چهارشنبه در جلسه معارفه شهردار جدید شهر سردشت اذعان کرد: شهرداری باید با برنامه ریزی های دقیق و مستمر و بهره گیری از معتمدین، روحانیون، نخبگان و رسانه ها در راستای توزیع متناسب امکانات محدود با توجه به نیازهای نامحدود شهر حرکت داشته باشد.

 

وی بر تکریم اجتماعی توسط شورا و شهرداری تاکید کرد و افزود: فضای خوبی در این شهرستان به لحاظ صمیمت و مشارکت های عمومی برای خدمت رسانی حاکم است و مسوولان با استفاده از این فرصت در ارتقای معنویات خود رفتار کنند.

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی در این جلسه گفت: با توجه به اینکه اموال شهرداری متعلق به عموم است باید امانتدار خوبی در بهره گیری از این منابع باشند.

سیف الله مطلبی اظهار داشت: بودجه شهرداری ها از مردم تامین می شود و به همین خاطر آنها نسبت به هزینه کردها حساس هستند و باید در این خصوص با برنامه ریزی بیشتری در جهت پیشبرد امورات فعالیت کرد.

وی بر جلب اعتماد عمومی توسط شهرداری ها تاکید کرد و گفت: صداقت و پرهیز از دوباره کاری در طرح ها که سبب ضایع شدن اموال عمومی می شود جزو مهم ترین امورات در اعتماد سازی و جلب مشارکت های شهروندان هستند که باید مدنظر این مدیریت شهری باشد.

وی بیان کرد: از شهرداری ها انتظار داریم که رویکرد صرفا عمرانی در شهرها را به رویکرد اجتماعی فرهنگی تغییر دهند چون نیازهای شهروندان به سمت هوشمندی خدمات شهری پیش می رود و شهرداری باید در این راستا با نوگرایی عمل کند.

وی در خصوص وضعیت شهر سردشت نیز گفت: از ۱۹ میلیارد تومان بودجه شهرداری شهر سردشت در این ۱۰ ماهه ۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تحقق پیدا کرده است و همچنین سرانه فضای سبز در این شهر ۳ متر و ۷۰ سانت بوده که حدود ۹ متر کمتر از میانگین استانی است که چنین آماری وضعیت نامطلوبی را در این شهر گزارش می دهد.

مطلبی افزود: سردشت از عدم ثبات مدیریتی در شهرداری ضرر کرده است و امیدواریم در این دوره با وحدت و همدلی اعضای شورای اسلامی شهر به ارتقای جایگاه و اعتماد عمومی شهروندان نسبت به این شهرداری منجر شود.

وی خاطر نشان کرد: این شهرستان با داشتن ۴ شهر سردشت، میراباد، ربط و نلاس در جایگاه سوم استانی پس از ارومیه و خوی قرار دارد که از نرخ رشد جمعیتی مناسبی هم برخوردار است.

وی با توصیه به شوراهای اسلامی سردشت اضافه کرد: شورای اسلامی به جای تاکید صرف بر امورات شهرداری باید در سایر بخش های شهر هم در چارچوب قوانین و مقررات نفوذ پیدا کرده و از ظرفیت های قانونی که دارند در جهت به کارگیری سایر ادارات دولتی و رفع مشکلات اقدام کنند.

در پایان این جلسه از خدمات جلال احمدی تقدیر بعمل آمد و‌کامل رسولی به عنوان شهردار سردشت معرفی شد.

کامل رسولی فوق لیسانس مهندسی عمران آب و سابقه فعالیت در شهرداری و اداره آب و فاضلاب شهر ربط، شهرداری سردشت، و تعدادی شرکت های خصوصی را در کارنامه خود دارد.

حدود ۶ ماه است که شهرداری شهر سردشت به صورت سرپرستی اداره می شود.