همزمان با آغاز چهلمین سالگرد انقلاب؛

سرپرست فرمانداری سردشت عملکرد چهل ساله انقلاب را تشریح کرد

سرپرست فرمانداری سردشت عملکرد چهل ساله انقلاب را تشریح کرد
سرپرست فرمانداری سردشت قبل از خطبه های نماز جمعه به تشریح عملکرد چهل ساله انقلاب پرداخت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری اقصی نخشی پور امروز جمعه ۱۲ بهمن ماه ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ‌گرامیداشت ۱۲بهمن سالروز ورود امام خمینی به میهن اسلامی به تشریح عملکرد چهل ساله انقلاب پرداخت و اظهار داشت: با ورود امام خمینی به کشور طومار رژیم طاغوت برچیده شد و نهال استقلال،آزادی و جمهوری اسلامی ریشه دواند و تبدیل به شجره طیبه ی شد که اکنون الگوی مدیریتی آن به جهان صادر می شود.

 

وی به دستاوردهای  انقلاب اشاره کرد و گفت: قبل از انقلاب در سطح کشور فقط ۱۵۴هزار نفر تحصیلات آکادمیک داشتند و  آنها هم افرادی غرب گرا و‌  بدون اندیشه و تفکر بودند اما اکنون ۴ میلیون نفر تحصیلکرده دانشگاهی در کشور داریم که اندیشمند، خلاق هستند و با تلاش خود باعث رونق ایران اسلامی شده اند.

وی ادامه داد: قبل از انقلاب مستشاران خارجی در  کشور ما حضور داشتند و وابستگی مطلق به قدرتهای جهانی داشتیم اما امروزه استقلال ما در سطح جهان مثال زدنی است.

سرپرست فرمانداری سردشت بیان داشت: به برکت انقلاب کشور ایران در حوزه های مختلف سرآمد است و برابر برنامه و چشم انداز  سال۱۴۰۴ به عنوان کشوری توسعه یافته  با رتبه اول در خاورمیانه ظاهر می شود.

نخشی پور با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند ۱۲بهمن روز شروع اسلام است، گفت: قبل از انقلاب اندیشه های غرب گرا حاکم بر مملکت بود اما پس از انقلاب محوریت و‌مبنای تمامی برنامه ها اسلام و‌قرآن است.

وی به برنامه ها و‌پروژه های افتتاحی و‌ قابل کلنگ زنی در دهه فجر اشاره کرد و گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۱۲۱ پروژه عمرانی و‌خدماتی با اعتبار ۳۳ میلیارد و ۳۲۸ میلیون تومان در شهرستان سردشت افتتاح و‌کلنگ زنی می شود.

وی اضافه کرد: ۱۱۱ پروژه با اعتبار ۱۵  میلیارد و ۳۰۸ میلیون تومان در بخش های مختلف عمرانی و خدماتی در حوزه شهری و‌ روستایی به بهره برداری می رسد و ۹ پروژه با اعتبار برآورد شده به مبلغ ۱۸ میلیارد و ۲۰ میلیون تومان کلنگ زنی می شود.

سرپرست فرمانداری ادامه داد: از مجموع پروژه های تعداد ۹۱ پروژه متعلق به دهیارها و‌ بخشداریهای مرکزی و وزینه، ۳ پروژه در حوزه بهداشت و درمان، ۴ پروژه گازرسانی، ۲ پروژه آبرسانی روستایی، ۷ پروژه مدیریت توزیع برق، ۴ پروژه بخش خصوصی، یک پروژه راهداری، یک پروژه راه و‌شهرسازی، ۲ پروژه شهرداری ربط، ۲ پروژه مربوط به ورزش و جوانان و ۴ پروژه متعلق به آموزش و‌پرورش است.

نخشی پور به اهم پروژه های شهرستان اشاره کرد و‌گفت: کلنگ زنی ۲ سالن ورزشی سرپوشیده در شهرهای سردشت و‌ربط، احداث ساختمان پایگاه امداد جاده ای فوریت های پزشکی در روستای اسلام آباد، راه اندازی رادیولوژی مرکز خدمات جامع سلامت شهری- روستایی میرآباد، گازرسانی به ۷ روستای شهرستان و‌احداث خط تغذیه و‌ایستگاه Tbsروستاهای محور دولتو، افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی ربط، کلنگ زنی مجتمع اداری در بخش وزینه، احداث پست هوایی برق در چند نقطه شهری و روستایی و برق رسانی به متقاضیان جدید تامین برق، آبرسانی روستایی، گلنگ زنی ۳ مدرسه در سطح روستا را از جمله پروژه های شهرستان عنوان کرد.

سرپرست فرمانداری سردشت با اشاره به آمار بالای بیکاری در شهرستان گفت: شهرستان سردشت بالاترین نرخ بیکاری را دارد و‌ برای برون رفت از این وضعیت باید حرکت جهشی داشته باشیم و یکی از راهکارها جذب و‌تشویق سرمایه گذاران است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به بیان برنامه های خود در شهرستان پرداخت و‌ تصریح کرد: پیگیری رسمی شدن مرز کیله و آماده سازی زیرساخت ها، پیگیری طرح جامع اقتصادی که اعتبار آن از شورای برنامه ریزی استان تخصیص یافته، پیگیری مشکلات شهرک صنعتی و‌ احیای واحدهای غیر فعال، ادامه روند طرح جامع گردشگری سردشت که به پیمانکار واگذار شده و پیگیری مباحث و‌مشکلات شهرداری سردشت از اهم برنامه های خواهد بود که در دستور کار قرار می دهم.

سرپرست فرمانداری سردشت همچنین با تاکید بر حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: انتظار است مردم با وحدت دشمن شکن حضوری پرشور داشته باشند و دشمنان انقلاب را سرخوده و ناامید نمایند.

# نظر : 0