با حضور مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی

مراسم تودیع و معارفه شهردار شهر ربط برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه شهردار شهر ربط برگزار شد
طی مراسمی سلیمان مامه به عنوان شهردار جدید شهر ربط منصوب و از زحمات سلیمان فیضی شهردار سابق تقدیر بعمل آمد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری سردشت مراسم تودیع و معارفه شهردار جدید شهر ربط روز دوشنبه 98/4/31 با حضور دکتر مطلبی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی، فرماندار سردشت، امام جمعه سابق ربط، اعضای شورای اداری شهرستان، اعضای شوراهای اسلامی و شهرداران 4 شهر سردشت، ربط، میرآباد و نلاس، معتمدین و متنفذین و جمعی از مردم ربط در مدرسه خواجه نصیر الدین ربط برگزار شد.
در ابتدای مراسم فرهاد اسماعیل زاده ریاست شورای اسلامی ربط به نمایندگی از اعضای شورا و مردم ربط ضمن خوش آمدگویی به مهمانان مطالبی را عنوان و خواسته هایی را مطرح کرد.فاضلاب کشی ربط، احداث سالن فرهنگی هنری، استقرار پلیس راهور، احداث سالن ورزشی از جمله این درخواست ها بودند.
در ادامه دکتر مطلبی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای اسلامی استانداری آذربایجان غربی به عنوان مهمان ویژه مراسم به بیان سخنانش پرداخت.مطلبی شهر ربط را شهری تاریخی با پیشینه ای بسیار درخشان و مردمانی نجیب و شریف معرفی کرد و افزود: بسیار خوشحالم که خود را درجمع مردم ربط می بینم، شهری با بیش از سه هزار سال تمدن تاریخی و مردمانی سخت کوش و پر تلاش و مهمان نواز که حضور در بین آنها  و در این جمع باشکوه که برای این مراسم آمده اند جای بسی خوشحالی و مسرت است.
دکتر مطلبی از فعالیت شوراهای شهر ربط و تسریع در انتخاب شهردار تقدیر کرد و افزود، شورا نقشی اساسی و تعین کننده در توسعه و ترقی شهر دارد و به هر میزان فعالیت و پیگیری شوراها بیشتر باشد، به همان اندازه شاهد تسریع در شکوفایی شهر خواهیم بود.
مدیر کل امور شهری ضمن تقدیر از تلاشهای دکتر فیضی شهردار سابق، در توصیه هایی به شهردار جدید گفت، شهردار مدیری است که باید در دل شهروندان جای داشته باشد، نباید بین خود و مردم حصاری ایجاد کند و دور از دسترس انان باشد، صمیمیت و صداقت بیشتر نقش موثری در همراهی و همگامی مردم که عامل اصلی توسعه شهر است را ایفا می کند.
مطلبی شهر ربط را شهری مهاجر پذیر معرفی کرد  و بیان نمود: بر اساس آمار شهر ربط با  5/3 درصد، پس از پیرانشهر دومین شهر استان از لحاظ رشد جمعیت است و این موضوع لزوم برنامه  ریزی مدون و کارشناسی جهت توسعه همه جانبه شهر ربط را می طلبد.
وی در پایان توسعه شهر را در گرو مشارکت و همراهی مردم با شهردار عنوان کرد و افزود: مهندس مامه شخصی با تجربه و دارای سابقه در امورات شهرداری است و با شناختی که از وی داریم امیدورایم ربط به سمت شکوفایی و توسعه بهتر گام بردارد.وی افزود، مردم نقش اساسی در توسعه شهرشان را دارند و به هر میزان همکاری شما با شورا و شهرداری بیشتر باشد به همان اندازه اهداف بزرگتری به تحقق خواهند پیوست.
در ادامه مراسم دکتر نخشی پور فرماندار سردشت ضمن خیر مقدم به مهمانان به بیان سخنانی پرداخت.
فرماندار سردشت ربط را شهری با سابقه طولانی مدنیت برشمرد و گفت: مردمان ربط به نجابت و اصالت و داشتن فرهنگی غنی شهره خاص و عام هستند و خدمت در میان چنین مردمی یک موهبت الهی است.
نخشی پور ضمن تقدیر از تلاشهای فیضی شهردار سابق افزود: شهردار جدید توانایی تقبل این مسولیت سنگین را دارد و ما نیز هر نوع همکاری و همراهی جهت تسریع در اجرای پروژه های شهری را با وی اعمال خواهیم نمود.
وی خاطر نشان کرد: در بدو ورودم به سردشت در خطبه های نماز جمعه قولهایی به مردم ربط دادم و پیگیر و موظف به انجام تمامی آنها هستم که از جمله آنها موضوع فاضلاب کشی شهر ربط است در اولویت برنامه های من قرار دارد.
فرماندرا در پاسخ به درخواست های اعضای شورا گفت: حساسیت ویژه ای به جدول زمان بندی اجرای پروژه ها دارم و تاخیر در اجرای طرح ها را به هیچ عنوان قبول ندارم.وی خاطر نشان کرد: در خصوص استقرار پلیس راهور ضمن طرح موضوع با فرمانده انتظامی سردشت، این درخواست را با فرمانده راهور استان نیز مطرح کرده و قول استقرار پلیس در ربط داده شده است.
فرماندار سردشت تبدیل به بخش شدن ربط را از خواسته های به حق و اصولی مردم ربط عنوان کرد و افزود: 174 روستا  در محدوده تحت مدیریت بخشداری مرکزی سردشت هستند که کثرت تعداد روستاها خدمات رسانی مطلوب به آنها را با مشکل مواجه کرده است و  راه اندازی بخشداری ربط و تقسیم این روستاها بین 2 بخش  نقش بسیار اساسی و حائز اهمیتی در توسعه روستاهای شهرستان خواهد داشت و بر همین اساس به صورت جدی پیگیر موضوع هستیم و مکاتبات اولیه را انجام داده ایم.
توسعه سایت گردشگری گراوان، بررسی موضوع تامین اعتبار جهت تاسیس مجتمع فرهنگی هنری، توسعه سیستم دولت الکترونیک جهت بهره مندی مردم ربط از خدمات دولت بصورت غیرحضوری، برنامه ریزی و تشویق به حضور انتخابات و لزوم برگزاری انتخاباتی باشکوه در ربط همچون گذشته دیگر مواردی بودند که فرماندار سردشت به آنها شاره کرد.
در ادامه جلسه سلیمان مامه شهردار فعلی و سلیمان فیضی شهردار سابق ربط سخنانی بیان نمودند.
در پایان مراسم  حکم انتصاب شهردار ربط از طرف محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی، توسط نخشی پور فرماندار سردشت با حضور دکتر مطلبی و جمعی از مدیران شهرستان به آقای سلیمان مامه تقدیم شد و همجنین از زحمات سلیمان فیضی شهردار سابق با اهدای هدایایی تقدیر بعمل آمد.

# نظر : 0