فرماندار سردشت:

بالا بردن شاخص های اشتغال و رفع بیکاری، اصلی ترین وظیفه تمامی مدیران در شرایط کنونی است

بالا بردن شاخص های اشتغال و رفع بیکاری، اصلی ترین وظیفه تمامی مدیران در شرایط کنونی است
جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با موضوع اشتغال در فرمانداری سردشت برگزار شد.

فرماندار سردشت با بیان اینکه اشتغالزایی یکی از دغدغه های اصلی مدیران است افزود: موضوع محوری کشور در حوزه اقتصاد بحث اشتغال جوانان است، تا جایی که این مبحث به شعار اصلی بسیاری ار نامزدهای انتخابات تبدیل شده است که نشان از اهمیت و حساسیت آن را دارد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سردشت روز پنج شنبه 98/10/26 جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در فرمانداری سردشت برگزار شد.
در این جلسه که موضوع آن اشتغال و کارآفرینی جوانان بود فرماندار سردشت ایجاد فرصت های اشتغال را یکی از وظایف سنگین خود و تمامی مدیران عنوان کرد و گفت: باید از پتانسیل های مطلوب شهرستان در تمامی حوزه ها خصوصا" در حوزه ی کشاورزی برای فراهم کردن فرصت های اشتغال برای جوانان استفاده کنیم.
اقصی نخشی پور تشویق و ترغیب جوانان برای روی آوری به حرفه ها و مشاغل جدید را بسیار ضروری دانست و خاطر نشان کرد: باید در مرحله ی اول جوانان را با موضوعاتی که می توانند روی آنها سرمایه گذاری و فعالیت داشته باشند آشنا کنیم و سپس زمینه شروع شغل و حرفه  را برای آنان فراهم سازیم و موانعی که احتمالا بر سر راه آنها قرا خواهد گرفت را مرتفع سازیم.
همکاری مجموعه شورای اداری و استفاده از توان بخشداران و شوراهای اسلامی و دهیاران و همچنین مهارت آموزی و استفاده از تسهیلات بانکی در حوزه اشتغال زایی و کار آفرینی دیگر مباحثی بود که فرماندار سردشت به آنها اشاره کرد.
در این جلسه همچنین راهکارها و پیشنهاداتی از طرف روسای ادارت ورزش و جوانان، تعاون کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت، مبایع طبیعی، فنی حرفه، کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت.

# نظر : 0