فرماندار سردشت:

توسعه زیرساخت های بازارچه کیله تامین اعتبار شده است

توسعه زیرساخت های بازارچه کیله تامین اعتبار شده است
جلسه بررسی محورهای توسعه بازارچه کیله با حضور معاوت وزارت امور خارجه و فرماندار سردشت در بازارچه کیله برگزار شد

فرماندار سردشت در این جلسه گفت: مرز کیله یکی از پتانسیل های خوب اقتصادی برای توسعه 2 طرف مرز است و با ایجاد فرصت های بیشمار کار، آمار بیکاری به حداقل خواهد رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری سردشت جلسه پیگیری رسمی شدن مرز کیله با حضور معاون اقتصادی وزارت امور خارجه و مقامات استانی و همچنین مقاماتی از اقلیم کردستان عراق در بازارچه کیله برگزار شد.
فرماندار سردشت تلاشهای ایران برای رسمی شدن مرز کیله را مجدانه خواند و افزود: مقام عالی استان همیشه از رسمی شدن مرز کیله حمایت کرده اند و تلاشهای وی و مجموعه مدیران استانی به تصویب رسمی شدن مرز کیله در هیئت وزیران انجامید.
نخشی پور خاطرنشان کرد: نقشه احداث زیرساخت های بازارچه کیله تهیه شده و اعتبارات لازم برای شروع عملیات های ساخت و ساز تامین شده است که در آینده نزدیک شاهد آغاز آن خواهیم بود.
فرماندار سردشت رسمی شدن مرز کیله را موضوعی عام المنفعه عنوان کرد و افزود: بحث توریست درمانی یکی از موضوعاتی است که می توان روی آن برنامه ریزی کرد و همچنین در نقشه توسعه گردشگری شهرستان که در دست تدوین است موضوع رسمی شدن مرز کیله بعنوان یکی از آیتم های حائز اهمیت گنجانده شده است.
نخشی پور در پایان از توجه مقامات کشوری و استانی به سردشت و رسمی شدن مرز کیله تقدیر کرد و گفت: امسال شاهد حضور مقامات عالی رتبه کشوری در مرز کیله بودیم که امیدواریم حضور دکتر انصاری و تلاشهای ایشان رسمی شدن نهایی مرز کیله را بدنبال داشته باشد و آرزوی دیرینه مردمان اولین شهر قربانی سلاحهایی شیمیایی جهان محقق شود. 
 

# نظر : 0