ستاد بزرگداشت مراسمات شهرستان سردشت تشکیل جلسه داد

جلسه برنامه ریزی سوم خرداد، روز قدس، ارتحال حضرت امام و هفت تیر برگزار شد

جلسه برنامه ریزی سوم خرداد، روز قدس، ارتحال حضرت امام و هفت تیر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سردشت جلسه ستاد بزرگداشت مراسمات و مناسبتها با حضور فرماندار و اعضای ستاد در فرمانداری برگزار شد. سوم خرداد(روز آزاد سازی خرمشهر) راهپیمایی روز جهانی قدس، سالگرد ارتحال حضرت امام و بزرگداشت 7 تیر(سالروز بمباران شیمایی سردشت) مراسماتی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه هماهنگی و برنامه ریزی های اولیه  مراسمات، کمیته بندی و تعین وظایف محوله ادارات مجری و مشارکت کننده و همچنین زمان برگزاری مراسمات مشخص گردید.

فرماندار در این جلسه ضمن تاکید بر برگزاری باشکوه مراسمات پیش رو به آزاد سازی خرمشهر اشاره کرد و گفت: فتح خرمشهر آیینه ی تمام نمای دفاع مقدس بود که همچون تکرار انقلاب، عواطف و احساسات مردم ایران در راستای همدلی و وحدت را برانگیخت و تقویت کرد.

فرماندار در بخش دیگری از سخنانش به مراسم روز قدس اشاره کرد و افزود: روز قدس از یادگاهای ارزشمند و تاریخی حضرت امام است تا روز آزاد سازی قدس شریف به فضل الهی ادامه خواهد داشت.روز قدس جلوه ای از استکبار ستیزی است که حضرت امام آن را یکی از آرمانهای انقلاب اسلامی خوانده است.

نخشی پور در ادامه به سالروز رحلت حضرت امام اشاره کرد و گفت: امام با تغیر بنیادینی که در این مملکت ایجاد کرد که با تشکیل جمهوری اسلامی  روحی تازه در کالبد این سرزمین دمیده و لذا حق بزرگی بر گردن ملت ایران دارد و مراسم بزرگداشت رحلت ایشان باید هرسال باشکوهتر از گذشته برگزار شود.

پایان بخش سخنان فرماندار سردشت موضوع هفت تیر بود.بمباران شیمایی سردشت توسط رژیم بعث، شهادت دکتر بهشتی و یارانش و روز قوه قضاییه موضوعاتی بود که فرماندار به آنها اشاره کرد.وی در این خصوص تاکید کرد: سردشت سند تاریخی مظلومیت مردم ایران است و باید در این روز پیام این مظلومیت را به گوش جهانیان برسانیم.

# نظر : 0