فرماندار سردشت در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان کرد:

کاهش قاچاق در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نتیجه کار موفق تیمی در حوزه مبارزه با قاچاق در شهرستان است

کاهش قاچاق در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نتیجه کار موفق تیمی در حوزه مبارزه با قاچاق  در شهرستان است
جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان سردشت برگزار شد و تصمیماتی در حوزه صادرات، ثبت انبارها، خرید و فروش گندم و فرهنگ سازی قاجاق اتخاذ گردید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سردشت کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان سردشت با حضور فرماندار و اعضای کمیسیون در دفتر فرماندار برگزار شد.

فرماندار سردشت در این جلسه ضمن تقدیر از تلاشهای مجموعه اعضای کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت:با تلاشها و پیگیرهای شما  شاهد کاهش چشمگیر قاچاق در سطح شهرستان بوده ایم وامیدواریم با برنامه ریزیهای بلند مدتی که در نظر داریم کماکان سیر نزولی قاچاق در شهرستان را شاهد باشیم.

فرماندار به لزوم شناسایی انبارهای سطح شهر اشاره کرد و افزود: به منظور جلوگیری از احتکار کالا و در راستای برخورد مطلوب با قاچاق باید کلیه انبارهای نگهداری کالا و مواد خوراکی سطح شهرستان در سامانه جامع انبارها ثبت و فعالیت آنها از این طریق رسد و پایش شود.

نخشی پور به لزوم اطلاع رسانی در خصوص ممنوعیت حمل گندم به سایر شهرستانها اشاره کرد وافزود: بر اساس دستور العمل جدید، حمل گندم به شهرستانهای همجوار بدون در اختبار داشتن فرمهایی که توسط جهاد کشاورزی تنظیم می شود ممنوع است.وی تصریح کرد: مراکز خرید گندم در داخل شهرستان باید شرایط مطلوب خرید گندم از کشاورزان را فراهم کنند تا تمایلی برای فروش گنم به دلالان و سودجویان فراهم نگردد.

استقرار دستگاه ایکس ری در بازارچه کیله، تلاش برای بهبود مبادلات قانونی کالا، فرهنگ سازی تقبیح قاچاق و آشنایی مردم با عواقب اقتصادی و فرهنگی قاچاق دیگر مواردی بود که توسط فرماندار در این جلسه مطرح شد.

 

# نظر : 0