مراسم تجلیل از پدران آسمانی با حضور فرماندار شهرستان سردشت برگزار شد:

⭕به مناسبت میلاد حضرت علی (ع) مراسم تجلیل از پدران آسمانی با حضور" اقصی نخشی پور" فرماندار شهرستان سردشت ، حاج ماموستا واوی امام جمعه و والدین معزز شهدا ، فرزندان شهدا و مسئولین شهرستان در مزار شهدای سردشت برگزار شد.
🔹️در این مراسم نخشی پور فرماندارشهرستان سردشت ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت علی (ع) با اشاره به خصوصیات اخلاقی آن حضرت گفت: همه ما باید زندگی حضرت علی (ع ) را باید در زندگی الگو قرار بدهیم واز خصوصیات اخلاقی حضرت بزرگترین درسهای زندگی را باید آموخت.
🔹️وی با اشاره به صبر و تحمل پدران و خانواده های شهدا گفت: شهدا بخاطر آب و خاک و مردمشان از جان خود گذشتند  و هستی خود را فداکردند که جا دارد از پدران این شهدا به عنوان پدران آسمانی تکریم و تجلیل کنیم و بر ضرورت سرکشی از خاندان مکرم شهدا و ایثارگران تاکید کرد.
🔹️فرماندار سردشت گفت: خانواده ای شهدا نمونه واقعی صبر و بردباری هستند و همه ما باید از این خانوادهای معظم درس صبر و بردباری را یاد بگیریم.
🔹️وی بر پیوند و ارتباط ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تجلیل از ایثارگران با مناسبت های مذهبی و دینی و احیاء، حفظ و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت با بهره گیری ازظرفیت فرهنگی این روز اشاره کرد و گفت: ایجاد بستر مناسب ورود فرزندان و یادگاران معظم شهدا برای زنده نگه داشتن یاد، نام و خاطره پدران آسمانی و  نهادینه کردن فرهنگ قدر شناسی و سپاس گزاری از مقام والای پدر در جامعه از طریق فرزندان معظم شهداء از اهداف برگزاری این همایش است.
▪️در پایان مراسم از پدران شهید  که در قید حیات هستند تجلیل شد.
▫️گفتنی است بعد از این مراسم غبار روبی و عطرافشانی مزار شهدا با حضور  فرماندار و کلیه شرکت کنندگان مراسم صورت گرفت.

- پنجشنبه ۱۴ اسفند ماه ۱۳۹۹

✍روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان سردشت 
🆔