بازدید فرماندار سردشت از روند اجرای طرح‌های عمرانی روستای مرزی " ساوان جدید "

بازدید فرماندار سردشت از روند اجرای طرح‌های عمرانی روستای مرزی " ساوان جدید "

لقمان خسروپور فرماندار سردشت به همراه بخشدار بخش وزینه ، فرمانده هنگ مرزی شهرستان و جمعی از روسای ادارات از طرح‌های عمرانی روستای " ساوان جدید " بازدید و در جریان امورات آن قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سردشت ، در روستای " ساوان جدید " مدرسه 4 کلاسه متوسطه دوره اول در زمینی به مساحت 2 هزار متر مربع با زیربنای 120 مترمربع به صورت مشارکتی گروه‌های جهادی ب.س.ی.ج. سازندگی س.پ.ا.ه تهران و خیر مدرسه ساز با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد ریال با 80 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است و مهرماه آماده بهره‌برداری خواهد شد.

همچنین خط شبکه انتقال آب به طول هزار و 400 متر با احداث اتاق سر چاهی و کلر زنی با اعتبار 7 میلیارد ریال از محل اعتبارات قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) با پیشرفت فیزیکی 80 درصد به همت بسیج سازندگی سپاه  شهرستان در حال احداث است.

و همچنین عملیات احداث خانه بهداشت این روستا همراه محوطه آن به مساحت 150 متر مربع و اعتبار 10 میلیارد ریال از محل اعتبارات محرومیت زدائی توسط قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) به همت بسیج سازندگی سپاه شهرستان آغاز شده است.

فاز نخست آسفالت جاده روستایی آلواتان به ساوان جدید به طول 5 کیلومتر اجرا شده و فاز دوم آن نیز به طول 4 کیلومتر آسفالت و 7 کیلومتر زیرسازی با اعتباری بالغ بر 25 میلیارد ریال در دست اقدام است.

 گاز رسانی به محور روستایی ساوان جدید همراه با محور‌های احمدبریو، کانی زرد، زمزیران ، چکو و لیلانه با اعتبار 150 میلیارد تومان پیمانسپاری شده و اکنون پیمانکار در حال تجهیز کارگاه است و تا چند روز آتی عملیات آن آغاز خواهد شد.

روستای ساوان جدید از توابع بخش وزینه با 263 خانوار و جمعیت بیش از یک هزار نفر در 45 کیلومتری سردشت واقع شده است.