زدودن محرومیت از چهره سردشت با همت و تلاش مضاعف در حال انجام است

زدودن محرومیت از چهره سردشت با همت و تلاش مضاعف در حال انجام است 

فرماندار سردشت قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته جهت ارائه گزارشی از عملکرد 8 ماهه در راستای توسعه و آبادانی شهرستان به ایراد سخنرانی پرداخت.

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سردشت ، لقمان خسروپور با اشاره به سفر نخست استاندار آذربایجان غربی به این شهرستان گفت: اقدامات اساسی و مهم با این سفر کلید خورد و در آن بسیاری از موانع و مشکلات شهرستان از حوزه های مختلف آبرسانی ، گازرسانی ، آموزش و پرورش ، ورزش و جوانان، بهداشت و درمان و راهداری شناسایی و احصاء شد که در نهایت برای رفع آنها 75 مصوبه عمرانی و 6 مصوبه اقتصادی با زمان اجرایی مشخص ظرف مدت 2 سال به تصویب رسید.

خسروپور بابیان اینکه بخش زیادی از این طرح ها در حال اجرا هستند و یا به اتمام رسیده اند، افزود: بازسازی سالن یادمان شهدای هفت تیر با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد ریال ، بازسازی سالن قدیمی فرهنگ و ارشاد، از سر گیری اجرای طرح احداث سالنهای  ورزشی نیمه کاره بعد از سالها توقف ، تامین روشنایی گردنه زمزیران به صورت استاندارد با اعتباری بالغ بر 15میلیارد ریال، تامین روشنایی سردشت تا بیمارستان با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال،تکمیل و احداث 6 مدرسه تا مهرماه سالجاری تنها بخش مهمی از طرح‌های اجرایی مصوبات سفر هستند.

وی با اشاره به اینکه سردشت در بن بست قرار گرفته و باید راه  به عنوان مطالبه مهم مردم شهرستان قرار بگیرد زیرا مهمترین گام برای توسعه آن اصلاح وضعیت راه های مواصلاتی است، اظهار کرد: احداث جاده سردشت به بوکان به صورت مجدانه با دو پیمانکار به طول 11 کیلومتر در حال اجرا و همچنین آسفالت جاده سردشت به نلاس  نیز به طول یک و نیم کیلومتر در حال اجرا و 3 و نیم کیلومتر دیگر آن نیز در حال پیمان سپاری می باشد.

فرماندار سردشت با اشاره به اجرای طرح های گازرسانی ادامه داد: در طول یک دهه گذشته  از 285 روستا فقط 37 روستا گازرسانی شده بود و در این حوزه عقب افتادگی زیادی داشتیم که می بایست جبران شود.

وی اضافه کرد: در این سفر گازرسانی به 120 روستا در دستور کار قرار گرفت و 39 روستا پیمان سپاری شده و منطقه " آلان " نیز که به علت سخت گذری آن هزینه بالایی دارد در دستور کار است و در حال پیمان سپاری می باشد و گازرسانی شهر میرآباد نیز بزودی به اتمام می رسد و در 20 روستای تابعه آن نیز بزودی اجرا می شود و گازرسانی به روستاهای زیر 20 خانوار نیز در دستور کار قرار گرفته شده است.

خسروپور در ادامه به اجرای طرح های آبرسانی اشاره و گفت: در حوزه آبرسانی در شهر و روستاها تنش آبی داشته و با کمبود مخازن  مواجه بودیم، مشکلات اساسی سر راه بود اما اقدامات مهمی انجام گرفته، پروژه‌های آبرسانی به روستاهای این شهرستان با اعتباری بالغ بر 711 میلیارد ریال از محل اعتبارات تنش و محرومیت زدایی و احداث 4 مخزن با اعتباری بالغ بر 116 میلیارد ریال در دست اقدام هستند و برای خط انتقال آب از تصفیه خانه به شهر نلاس 150 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته که در حال پیگیری  می باشد.

وی با بیان اینکه فاضلاب شهرهای نلاس و ربط وارد مخزن سد می شوند و خطر زیست محیطی دارد و سلامت مردم را تهدید می کند، گفت: مطالعات احداث تصفیه خانه شهر میرآباد آغاز شده و برای شهرهای ربط و نلاس نیز در حال اخذ ماده 23 هستیم و برای اجرای این طرح ها از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد و با تمام توان پیگیری می کنیم.

خسروپور با اشاره به سفر آیت‌الله رییسی به استان گفت: مصوبات این سفر هنوز اعلام نشده اما اصلاح و بهبود راه های سردشت به مهاباد و پیرانشهر در دستور کار قرار گرفته و شاهد اقدامات اساسی در این جاده ها خواهیم بود.

وی با اشاره به حوزه مبادلات مرزی و بازارچه مرزی "کیله" گفت:  آقای استاندار  به طور جدی پیگیر ساماندهی بازارچه مرزی کیله هستند و برای دیوار کشی آن حدود 180 میلیارد ریال اعتبار و برای اصلاح و بهسازی جاده دسترسی به آن  300 میلیارد ریال و ترانزیت داخلی با تعیین مدت زمانی مشخص در حال فعال شدن است و واردات پیله وری نیز با مدت زمان  فعال خواهد شد و تردد زائرین عتبات عالیات نیز به عنوان برنامه جدید دیگری در دستورکار قرار گرفته و بازگشایی معابر غیر رسمی  نیز در برنامه کاری دولت قرار دارد و انشالله نتیجه خواهد داد 

فرماندار سردشت یادآور شد: مشکلات زیادی سر راه است اما آنچه که در این شرایط مهم می‌باشد امید واقعی نه امید واهی با آثار و عملکرد‌ها در دل مردم ایجاد شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه مقام عالی استان سه سفر به این شهرستان داشته‌اند و هر سفر دستاورد های مهمی در پی داشته است، از عنایت ویژه آقای استاندار و زحمات و پیگیری‌های نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی برای رفع محرومیت و اجرای طرح‌های بسیار مهم و اثرگذار تقدیر و تشکر کرد.

فرماندار سردشت بعد از اتمام نماز جمعه با حضور در میان نمازگزاران ، از نزدیک در جریان مسایل و مشکلات آنها قرار گرفت و قول مساعد جهت بررسی و پیگیری درخواست و مطالبات را داد.