جلسه شورای اداری شهرستان سردشت برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سردشت روز چهارشنبه 98/11/23 جلسه شورای اداری شهرستان سردشت با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی در سالن اجتماعات فرمانداری سردشت برگزار شد.در این جلسه همچنین مدیران کل دفتر امور شهری و شوراها، دفتر امور روستایی و شوراها، مدیرکل بحران، مدیرعامل آب و فاضلاب استان و مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای حضور داشتند.
در این جلسه فرماندار سردشت گزارشی از روند توسعه شهرستان و پروژه هایی که در دهه فجر به بهره برداری رسیدند را ارائه داد و روند حرکت شهرستان به سمت توسعه را مطلوب ارزیابی کرد.
در ادامه روسای ادارات آموزش و پرورش، راهداری و آب و فاضلاب سردشت نیز گزارشی از اقدامات خود را ارائه دادند و موانع و مشکلات موجود را بیان کردند.
دکتر رضوی مدیرعامل آب و فاضلاب استان و همچنین و مهندس شکری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز به فعالیت انجام شده و در دست انجام در شهرستان سردشت اشاره کردند و بر لزوم تسریع در نهضت خدمات رسانی به مردم منطقه و ارتقای شاخصای توسعه تاکید کردند.
در پایان جلسه نیز دکتر رحمانی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی به اجرای 594 پروژه در طول دهه فجر در استان آذربایجان غربی با اعتبار 2157 میلیارد تومان اشاره کرد و افزود: از ابتدای امسال بیش از 12 هزار میلیارد تومان در استان در قسمت های مختلف عمرانی اعتبار هزینه شده است که جزو بی سابقه ترین آمار در استان آذربایجان غربی است.
وی خاطر نشان کرد که 60 درصد از کل اعتبار هزینه شده در قسمت روستایی بوده است که نشان از توجه ویژه دولت تدبیر و امید به توسعه روستاها است.
 دکتر رحماتی توسعه روستاها را بسیار حائز اهمیت خواند و عنوان کرد: در صورت آبادانی و توسعه روستاها، قسمت عمده مهاجرت به شهرها و مشکلات حاشیه نشینی و عدم تامین امکانات و ساخت و سازهای غیرمجاز کاسته خواهد شد.
دکتر رحمانی به تلاش برای نهایی شدن موضوع رسمیت بازارچه کیله اشاره کرد و افزود: تمامی ادارات دخیل در این امر در حال برنامه ریزی و تلاش برای استقرار یک مرز رسمی با امکانات مطلوب هستند و این موضوع تاثیری مستقیم در ارتقای اشتغالزایی شهرستان خواهد داشت.
معاون استاندار در پایان از مدیران خواست که به سر انجام رساندن پروژه هایی که در دست اقدام دارند را در سرلوحه امورات اداری خود قرار دهند و در راستای توسعه شهرستان بیش از پیش تلاش کنند.