استاندار آذربایجان غربی: نهضت مدرسه سازی در آذربایجان غربی آغاز شده است

استاندار آذربایجان غربی گفت: جبران عقب افتادگی های آذربایجان غربی در حوزه آموزش و پرورش نیاز به عزم ملی و همراهی نمایندگان مجلس دارد.

محمدصادق معتمدیان امروز در جمع مدیر و معلمان مدرسه شهید عبدیلی ارومیه، با اشاره به مشکلات آموزش و پرورش آذربایجان غربی، افزود: با امکانات و ظرفیت های استان، مشکلات حوزه آموزش و پرورش قابل حل نبوده و در دولت سیزدهم نگاه ویژه به بهبود شاخص های این حوزه وجود دارد.

وی همچنین با اشاره به برکات سه حضور رئیس جمهور در آذربایجان غربی در سال گذشته، خاطرنشان کرد: از 50 هزار میلیارد تومان اختصاصی به استان در سفر ریاست جمهوری، 8 هزار میلیارد تومان در سال گذشته تخصیص و جذب اعتبار داشته ایم.

استاندار آذربایجان غربی به بهبود شاخص ها در برخی از حوزه ها در استان نیز اشاره کرده و افزود: در حوزه آموزش و پرورش، 2 هزار و 300 میلیارد تومان در سفر ریاست جمهوری اختصاص یافت که 530 میلیارد تومان از این مبلغ در سال گذشته جذب شد.

معتمدیان همچنین با اعلام اینکه نهضت مدرسه سازی را در آذربایجان غربی آغاز کرده ایم، یادآور شد:  از ظرفیت نهادهای حاکمیتی، دولتی و خیرین برای تسریع روند ارتقای شاخص های آموزش و پرورش آذربایجان غربی استفاده خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در شاخص های نرم افزاری حوزه آموزش و پرورش جایگاه مناسبی نداریم، افزود: کارگروه هایی در شورای آموزش و پرورش استان تعیین و اولویت ها نیز شناسایی شده تا شاهد بهبود کیفیت آموزشی در مدارس آذربایجان غربی باشیم.

استاندار آذربایجان غربی به تکمیل پروژه های نیمه تمام در حوزه آموزش و پرورش نیز تاکید کرده و گفت: با اجرای شنبه های محرومیت زدایی، به دنبال رفع مشکلات و تامین زیرساخت ها در مناطق کم برخوردار استان بخصوص در حوزه آموزش و پرورش هستیم.