معاون اقتصادی وزارت امور خارجه در جریان بازدید بازارچه کیله گفت:

هرچه مرزها آبادتر باشند، کشورهای دو سوی مرز آرامش و ثبات پایدار تری خواهند داشت

هرچه مرزها آبادتر باشند، کشورهای دو سوی مرز آرامش و ثبات پایدار تری خواهند داشت
معاون اقتصادی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در صدر هیئتی بلند پایه از بازارچه مرزی کیله سردشت بازدید کرد

انصاری گفت: عراق کشوری حائز اهمیت برای ایران است و ما در تلاش هستیم تا روابط تجاری با این کشور را گسترش دهیم و از مقامات عراقی نیز خواسته این تا انان نیز در این راستا تلاش کنند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سردشت روز دوشنبه 98/7/15 در جلسه ای با حضور معاون اقتصادی وزارت امور خارجه که در ادامه بازدید از بازاچه کیله سردشت برگزار شد،  موضوعات مرتبط با رسمی شدن مرز کیله و راهکارهای تسریع بخشیدن به ان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
انصاری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه امنیت دو سوی مرز را در گرو آبادانی مرزها عنوان کرد و افزود: ما همواره خواهان توسعه مراودات مرزی بین 2 کشور ایران و عراق بوده ایم و برای تحقق این موضوع تلاش و برنامه ریزی انجام شده است.
غلامرضا انصاری تصریح کرد: رسمی شدن مرز کیله کمک شایانی به توسعه منطقه علی الخصوص در موضوع گردشگری خواهد کرد که در نهایت توسعه اقتصادی و اشتغالزایی پایدار را به همراه خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: از مردمان ساکن در 2 طرف مرز میخواهیم که از شهرهای یکدیگر بازدید کنند و زیبایی های شهرهای سردشت و پیرانشهر و همچنین شهرهای عراق را ببینند چرا که این رفت و آمدها به توسعه این مناطق کمک شایانی خواهد کرد و رسمیت کیله را تسریع خواهد بخشید.
معاون اقتصادی وزارت امور خارجه به تداوم مجدانه تلاشهای ایران برای رسمی شدن نهایی بازاچه کیله اشاره کرد و افزود: ما رسمی شدن مرز کیله را در هیئت دولت مصوب کردیم و این نشان از جدیت ما در تحقق این موضوع است و از طریق سفاتخانه های 2 کشور نیز موضوع را بررسی و پیگیری خواهیم کرد و از طرفهای عراقی نیز می خواهیم تلاشهای خود را  بصورت جدی و نتیجه بخش ادامه دهند.
دکتر انصاری در پایان از مقامات استانداری آذربایجان غربی و مقامات اقلیم کردستان عراق خواست که بازدیدهای خود از بازارچه کیله را افزایش دهند چون مرز کیله بعنوان نقطه تماس ما هر اندازه بیشتر مورد توجه قرار گیرد علاوه بر رونق و توسعه بخشیدن به آن، زودتر شاهد رسمی شدن آن نیز خواهیم بود.
 

# نظر : 0