برگزاری گرامیداشت شهدای معظم عملیات نصر 7 در #سردشت:

فرماندار سردشت در این مراسم ضمن یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، گفت : این مراسم به منظور تداوم و استمرار و همچنین تقویت فرهنگ ایثار و شهادت که یکی از خاستگاه های گفتمان انقلاب اسلامی ایران است، برگزار شد.

اقصی نخشی پور افزود: اگر تاریخ ایران اسلامی ورق زده شود تنها قطعه ای درخشان و ماندگار که وجبی از خاک کشور مورد تجاوز قرار نگرفت دوران هشت سال دفاع مقدس است.

 نخشی پور اظهار کرد: عملیات نصر 7 در استمرار تلافی بمباران شیمیایی شهرستان سردشت تدارک دیده شد که خوشبختانه عامل پیروزی های برجسته و ماندگاری شد. وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب ، تصریح کرد: عملیات و اقداماتی که در دوران دفاع مقدس انجام شده قطعات تاریخی درخشان و مسیری نورانی برای هدایت ملت در برار دشمنان همیشه تا دندان مسلح است و زنده نگهداشتن و یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اقدامی ارزشمند و مهم به شمار می رود.
فرمانده سپاه سردشت نیز در ادامه گفت: سردشت محل عروج سرداران و شیرمردانی است که برای دفاع از ایران اسلامی جان خود را فدا کردند.

 سرهنگ محمدی اصل افزود: این منطقه قدمگاه شهدا و تداعی گر رشادت ها و ایثار گری های رزمندگان عملیات نصر ۷ است.

وی با باین اینکه شهدای معظم افتخار و عزت آفریدند و استقلال دادند ، عنوان کرد: شهدای معظم هویت و شناسنامه ملت هستند، امنیت، اقتدار و عزت ایران اسلامی مرهون خون پاک شهدا و رشادتهای مردان و شیرزنان سلحشور هستیم.

خط مناسب پدافندی در نوار مرزی، زیر دید و تیر قرار دادن شهرها و مناطق عمومی عراق و مهار تردد عناصر ضد انقلاب در محور سردشت، با حضور چهار لشکر انجام شد و ارتفاعات بلفت و دوپازا در صفر مرزی از دست دشمن خارج و رزمندگان اسلام به شهر قلعه دیزه عراق مسلط شدند.

در این عملیات بیش از ۷۰۰ نفر از رزمندگان اسلام مجروح و ۱۷۵ تن به درجه رفیع شهادت نائل آمدند که سردارانی همچون سرلشکر عباس بابایی، محسن دین شعاری ، میرمحمود بنی هاشم، اکبر روندی، منصور عابدی و روح الله اصل دهقان ازجمله آنان بودند.

 شهرستان سردشت با جمعیت ۱۲۰ هزار نفر در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با اقلیم کردستان عراق قرار گرفته است.

این شهرستان در ۷ تیر سال ۶۶ مورد تهاجم بمباران شیمیایی رژیم بعث عراق قرار گرفت و در جریان آن دهها شهید و بیش از ۸ هزار مصدوم شیمیایی بر جای ماند