‌ توزیع بسته‌های بهداشتی و پیشگیری در بین جانبازان سردشت :

به گزارش روابط عمومی فرماندار،امروز جمعه ۱۳ تیرماه "اقصی نخشی پور" فرماندار شهرستان سردشت به اتفاق "عباس سید زکریایی" سرپرست جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی ، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و رئیس جمعیت هلال احمر سردشت سومین مرحله توزیع بسته های بهداشتی را در بین جانبازان شیمیایی شهرستان سردشت توزیع کردند .


فرماندار سردشت گفت: از ابتدای شیوع بیماری ویروس کرونا طی سه مرحله با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعیت هلال احمر بسته‌های پیشگیری و بهداشتی در بین جانبازان و مصدومان شیمیایی در معرض خطر و با ریسک بالای بیماری در سردشت و شهر و روستاهای اطراف آن توزیع شده است.

اقصی نخشی‌پور افزود: در مرحله نخست ۴۰۰ بسته، مرحله دوم ۳۰۰ بسته و در این مرحله ۵۰۰ بسته توزیع شده است.
نخشی‌پور تصریح کرد: هر بسته حفاظتی شامل ضدعفونی کننده دست و پوست، ماسک و دستکش است.
وی ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و تاثیر این بیماری بر روی افراد دارای بیماری‌های مزمن و مشکلات تنفسی نباید از توجه و آماده‌سازی قشر جانباز و مجروحان شیمیایی غافل شد.

نخشی‌پور گفت: علاوه بر توزیع بسته‌های بهداشتی توسط معاونت داوطلبان این جمعیت، مربیان متخصص داوطلب با رعایت کامل فاصله اجتماعی و پروتکل‌های ایمنی در مقابل بیماری کرونا، اقدام به توزیع بروشورهای آموزشی و ارائه آموزش‌های خانه به خانه کردند.

وی بیان کرد: این بسته‌های بهداشتی  و بسته‌های آموزشی در راستای حفظ بیماران خاص و ایمن کردن آن‌ها در مقابل شرایط موجود است.

 سردشت با بیش از یک‌هزار  و ۵۰۰  مصدوم و جانباز شیمیایی دارد که بسیاری از این جانبازان مصدومان شیمیایی تنفسی و بالای ۷۰ درصد جانبازی هستند.