شهید واژه ای مقدس در تاریخ، فرهنگ و ادبیات غنی ایران اسلامی است

فرماندار سردشت واژه ی شهید را واژه ای مقدس خواند و گفت: شهید واژه ای مقدس است و در جایجای ادبیات و تاریخ و فرهنگ غنی ایران اسلامی این واژه به چشم می خورد که نشان از اهمیت دادن مردمان این مرز و بوم به این راه و مسیر آزادگی و بزرگ مردی و نثار خون در راه اسلام است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سردشت روز پنج شنبه 98/9/21 مراسم یادواره شهدای فرهنگی سردشت در سالن اجتماعات فرمانداری سردشت برگزار شد.
فرماندار سردشت تلاش معلمان را ستودنی خواند و افزود: معلمان در سنگر علم و دانش برای آگاه بخشی و دوری از جهل تلاش می کنند و آنانی که در این راه مبارک شهید شده اند مقامی بس بزرگ نزد پروردگار دارند.
نخشی پور خاطرنشان کرد:در فرهنگ اسلامی شهید از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است که برگرفته از مفاهیم ارزشمند قرآن کریم است که در بسیاری از آیات عظمت شهید را وصف می کند که نقطه اوج این عظمت آنجایی که میفرماید: هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شدند، مردگانند، بلکه آنان زنده‌اند، و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند.
فرماندار سردشت اقتدار امروز ایران اسلامی را مرهون خونهای پاک شهدا خواند و تصریح کرد: درخت تنومند ایران اسلامی با خونهای پاک شهدا آبیاری شده است و در هر نقطه از این سرزمین ردپای شهیدی به چشم می خورد و در صفحات ارزشمند تاریخ مبارزات انقلاب 14 آذر سردشت، 2 بهمن ارومیه را می توان دید که مسیر پیروزی نهایی در 22 بهمن را فراهم کرد.
اقصی نخشی پور نقش شهدا در توسعه ایران اسلامی را برجسته توصیف کرد و افزود: به همت خون شهدا امروز شاهد قدرت نمایی ایران اسلامی در عرصه های مختلف سیاسی و اقتصادی در منطقه و جهان هستیم و به خود می بالیم که باب شهدا هنوز هم در این سرزمین باز است، لذا بر ما لازم است که راه شهدا را ادامه دهیم و فرهنگ عمیق شهادت را گسترش دهیم.
فرماندار سردشت در محور دوم سخنانش به موضوع انتخابات اشاره کرد و گفت: انتخابات حرکتی ملی و سرنوشت ساز است و در این خصوص قانون مداری و مشارکت حداکثری شعار ما در گام دوم انقلاب خواهد بود.
فرماندار تلاش برای حضور حداکثری را ضروری دانست و افزود: به هر میزان که حضور ما در این انتخابات پرشورتر و  گسترده تر باشد به همان میزان دشمن مایوس و ناامیدتر خواهد شد.