فرماندار سردشت:

جامعه ای که خانواده های آن بر اساس مودت و احترام پایه ریزی شوند جامعه ای سعادتمند است

جامعه ای که خانواده های آن بر اساس مودت و احترام پایه ریزی شوند جامعه ای سعادتمند است
سمینار تحکیم بنیان خانواده با محوریت نه به خشونت، در سردشت برگزار شد

فرماندار سردشت اجرای چنین برنامه های فرهنگی را بسیار حائز اهمیت و نتیجه بخش خواند و گفت: فعالیت های بانوان در کمیسیون بانوان شورای اسلامی و همچنین کمیته بانوان فرمانداری  و همکاری نهادهای فرهنگی می تواند نقش بسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سردشت شب چهارشنبه 98/9/27 مراسم سمینار تحکیم خانواده با محوریت نه به خشونت در مجتمع فرهنگی هنری سردشت برگزار شد.
فرماندار سردشت در سخنانی بر لزوم توجه به برنامه های اجتماعی دین اسلام افزود:  اسلام برنامه ای جامع و فطرت محور است و استناد به این منبع فیاض بخش در تمامی زمینه ها، عامل سعادت و سربلندی است.
نخشی پور اضافه کرد: در اسلام  زیربنای خانواده بر اساس احترام و مودت بنا نهاده شده است و مهربانی و حفظ آرامش، خوش رفتاری و  و دوری از خشونت موضوعاتی است که یک فرد در جامعه اسلامی باید به آنها پایبند باشد.
فرماندار سردشت به تلاش دشمنان برای ضربه زدن به بنیان خانواده های مسلمانان اشاره کرد و گفت: دشمن در یک جنگ نرم  با بهره گیری از تمامی امکانات و تجهیزات و به تعبیر مقام معظم رهبری در یک شبیخون فرهنگی بنیان خانواده ها نشانه رفته است و قصد دارد شیرازه و اساس این نهاد ارزشمند در جوامع اسلامی را متلاشی کند.وی تصریح کرد: وظیفه ما در این بین حفظ وحدت و تحکیم خانواده هاست تا این تحکیم به جامعه و تمامی افراد نیز سرایت کند و نقشه های شوم دشمنان در حوزه های فرهنگی و خانواده خنثی شود.
فرماندار در ادامه به موضوع جمعیت اشاره کرد و گفت: جمعیت به عنوان یکی از زیرساخت های توسعه باید بسیار مورد توجه قرار گیرد چرا که کاهش جمعیت علاوه بر اثرات مخربی که در برنامه های توسعه ای یک جامعه دارد، بنیان های خانواده و باورهای عمیق در این حوزه را نیز کمرنگ خواهد کرد، بنا به توصیه های مقام معظم رهبری باید برای افزایش جمعیت و مدیرت های پس از آن برنامه ریزی های مدونی صورت گیرد.
فرماندار یکی از مولفه های تحکیم خانواده را دوری از خشونت عنوان کرد و افزود: اعضای خانواده باید با حفظ آرامش و درک شرایط یکدیگر و در کمال مهربانی و صمیمیت با یکدیگر رفتار کنند و اگر با نظرات و افکار مخالفی نیز مواجه شدند به جای عصیانیت و خشم و رفتارهای نامناسب، تحمل، صحه صدر و آرامش را برگزینند.
تلاش برای برقراری صلح و سازش و دوری از خشونت در خانواده، تلاش برای پایین آوردن سن ازدواج، فراهم کردن شرایط ازدواج برای جوانان، الگو برداری از سیره و زندگی پیامبر و خانواده های بزرگان دین، رعایت حجاب در خانواده و اجتماع، عدم توجه به برنامه های غرب، هماهنگی و همفکری اعضای خانواده از دیگر مواردی بودند که فرماندار سردشت به آنها اشاره کرد.
در این مراسم همچنین کارشناسان مسائل خانواگی و روانشناسان متخصص در موضوع خشونت، مطالبی  را تشریح و بیان کردند.

 

# نظر : 0