مسایل و مشکلات ساخت و سازهای شهرستان سردشت بررسی شد

امروز طی جلسه ای با حضور " آزاد محمد پور " معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار ، رئیس سازمان نظام مهندسی اذربایجان غربی ، اعضای شورای اسلامی و شهرداران شهرهای سردشت، ربط و میرآباد، بخشداران بخش مرکزی و وزینه ، جمعی از روسای ادارات و مهندسان مسایل و مشکلات ساخت و سازهای سطح شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.
 
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان سردشت ، " آزاد محمد پور " معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار در این جلسه با بیان اینکه نظام مهندسی شاخصه ممتاز شهرسازی در هر شهری است بر تعامل بیشتر مهندسان، فرهنگ سازی قوانین ساخت و سازها و خودداری از تهیه نقشه‌های دو طرحی تاکید کرد.
 
شهردار سردشت نیز در ادامه ضمن تقدیر از زحمات نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان گفت : ساخت و سازهای غیر مجاز بیشتر به خاطر عدم طرح جامع انجام گرفته و اکنون بعد از چندین سال این طرح به اتمام و برای اجرای طرح تفصیلی قراردادی با سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح منعقد شده است.
 
 مهندس کامل رسولی با بیان اینکه این شهر در پهنای باند زلزله زیاد و شدیدی قرار دارد، افزود: ساخت و سازهای شهر سردشت به دست دلالان ساخت و سازی است که هیچگونه تخصصی ندارند و ساختمان ها را با کمترین هزینه احداث می کنند و این امر ناشی از آن است که با کمبود مجری ساختمان روبه رو هستیم.
 
 طیبی‌فر رییس نظام مهندسی شهرستان سردشت نیز ضمن تقدیر از همکاری و همراهی مجموعه مدیریت شهری و دستگاه‌های اجرایی با بیان مسایل و مشکلات در حوزه ساخت و ساز، خواستار همکاری و تعامل مالکان اصلی و مردم با نظام مهندسی جهت ساخت بناهای ایمن و استاندارد شد.
 
در پایان این مراسم از 30 نفر از مهندسان و عوامل ساخت ساختمان جدید نظام مهندسی تجلیل به عمل آمد.