برگزاری نشست بررسی مسائل و مشکلات اشتغال و کارآفرینی شهرستان سردشت :

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سردشت ،امروز چهارشنبه ۷ خرداد ماه جلسه بررسی مسائل و مشکلات اشتغال و کارآفرینی  شهرستان سردشت با حضورمیرزایی معاون اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی،نخشی پور فرماندار،آمیان مدیر کل تعاون و رفاه اجتماعی استان و سایر مسئولین ذیربط در محل سالن جلسات فرماندار برگزار شد.

فرماندار سردشت نیز در این جلسه گفت: سردشت اولین شهر مسکونی قربانی سلاح‌های شیمیایی در جهان است.

اقصی نخشی‌پور با اشاره به اینکه به خاطر فقدان زیرساخت‌های صنعتی، بیکاری در سردشت وجود دارد، افزود: از ۵۳ واحد صنعتی فعال در شهرک صنعتی سردشت بیش از ۲۰ واحد در حال رکود قرار دارد.

وی اضافه کرد: ۲ معدن طلا و سنگ آهن در سردشت وجود دارد که باید واحدهای فرآوری و صنایع جانبی در کنار آن ایجاد شود.

وی اظهار داشت: اقتصاد مرز سهل الوصول‌ترین اقدام برای ایجاد اشتغال است و دلیل آن هم وجود ۱۱۴ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق است.

وی در خصوص صادرات صورت گرفته از طریق بازارچه مرزی کیله سردشت بیان کرد: صادرات از این مرز طی سال گذشته نسبت به سال پیش از آن، ۲۴۰ درصد افزایش یافت و به ۳۵۰ میلیون دلار رسید.

فرماندار سردشت گفت: هم اکنون ۱۸ هزار کارت مرزنشینی به عنوان فرصت اشتغال صادر شده که فعال کردن آنها می‌تواند بر رفع بیکاری این شهرستان اثرگذاری خوبی داشته باشد.

مرز کیله و معابر مرزنشینان، بازارچه مرزی، پتانسیل های صنعت کشاورزی، دامداری، باغداری، زنبور عسل، حوزه گردشگری و میراث فرهنگی، اشتغال پایدار روستایی و ایجاد واحد های تولیدی در شهرک صنعتی و سطح شهرستان از مهمترین مسائل مطرح شده در این نشست بود.