جلسه《ساماندهی برداشت مصالح خام از بستر رودخانه و مخزن سد》سردشت:

   به گزارش روابط عمومی فرمانداری،صبح امروز باحضور اقصی نخشی پور فرماندار شهرستان سردشت و روسای ادارات مربوطه جلسه ای با موضوع ساماندهی برداشت مصالح خام از بستر رودخانه و مخزن سد سردشت در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

فرماندار ضمن تبریک ایام شعبانیه، گرامیداشت سال جهش تولید و آرزوی شفای عاجل برای بیماران علی الخصوص بیماران کرونا گفت:برداشت غیراصولی وغیرعلمی مصالح از کف رودخانه ها آثار مخرب بر مورفولوژی رودخانه و همچنین بر محیط زیست بر جای می گذارد.

نخشی پورافزود: از فعالیت واحد های که موجب آلودگی ناشی از برداشت شن و دپوی شن وماسه، تخلیه وبارگیری وتردد کامیون حمل مواد معدنی و فعالیت ماسه شویی می شوند برابر قانون برخورد شود.

وی تاکید کرد: بایدپیمان کاران دارای مجوز قانونی برداشت از رودخانه های شهرستان،مکلف به رعایت دقیق تمام بند های مجوز زیست محیطی  باشند.

مقام عالی شهرستان اظهار داشت: برداشت کوهی  به لحاظ عرصه جنگلی و گردشگری دارای محدودیت است و نمی تواند جایگزین مناسبی برای برداشت رودخانه ای باشد.

فرماندار شهرستان خاطر نشان کردند: دستگاه های متولی باید به دوراز هرگونه برخورد سلیقه‌ای واحدهای تولیدی را رصد و ضمن انجام بازیدهای منظم و مستمر، گزارش و نتایج این بازدیدها رابه صورت مکتوب به فرمانداری اعلام کنند تا از تخلفات جلوگیری و درموارد لازم مجوز ها لغو وابطال شود.

نخشی پور افزایش خودسرانه قیمت شن و ماسه بدون هماهنگی کمیته شن و ماسه شهرستان غیر قابل قبول و اداره تعزیرات حکومتی رانسبت به رصد موضوع یادآور شد.

مقام عالی شهرستان درپایان ضمن تاکید بر رعایت استانداردهای لازم از کمیته شن و ماسه خواست تا در مورد شرکت های که در حال انجام پروژه های شهرستانی هستند نظیر شهرداری و... باسعه صدر رفتار شود زیراکه ادامه فعالیت این شرکت ها نفع عمومی شهرستان را در پی دارد.