یازدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در سردست برگزار شد

یازدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در سردست برگزار شد
با حضور ریاست مجمع خیرین مدرسه ساز استان یازدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز سردشت برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سردشت یازدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان سردشت با حضور فرماندار، امام جمعه، نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، روسای ادارات، خیرین مدرسه ساز شهرستان، مدیران مدارس و مهمان ویژه این مراسم آقای آخوندیان ریاست مجمع خیرین مدرسه ساز استان برگزار شد.

نخشی پور فرماندار سردشت ضمن تقدیر از خیرین شهرستان که گام اساسی و نقش حائز اهمیت در رشد علم آموزی در نقاط محروم شهرستان را دارند افزود: تعلیم و تعلم زیربنای توسعه در هر جامعه است و تحقق آن در گرو توسعه فرهنگی است.وی افزود: رشد فرهنگ در هر جامعه مرهون تلاشهای آموزش و پرورش است و این مهم نیازمند ایجاد بسترها و زیربناهای لازم است که با صرف هزینه و اعتبارات و بودجه های تعیین شده انجام میگیرید.وی خاطر نشان کرد: گستردگی مناطق جغرافیایی و کثرت افراد انسانی که نیازمند علم آموزی هستند هزینه و بودجه های کلانی می طلبد که در مواقع این  کمبود این اعتبارات ،دست همکاری به سمت خیرین دراز می کنیم و از حضور ارزشمند آنان بهره خواهیم برد که خوشبختانه تا کنون در این امر خیرین بزرگوار شهرستان سردشت همواره همراه و همگام ما بوده اند و شایسته بهترین تقدیرها هستند.

در این مراسم سمیعی ریاست آموزش و‌ پرورش نیز گزارشی از اقدامات انجام شده‌ در راستای نهضت مدرسه سازی و حضور خیرین در این امر ارائه داد.

حاج ماموستا واوی امام جمعه شهرستان، دکتر خضری نماینده مجلس و آخوندیان ریاست مجمع خیرین مدرسه ساز استان از دیگر سخنرانان این مراسم بودند.

شایان ذکر است پس از پیروزی انقلاب اسلامی تعداد 52 مدرسه خیریه در شهرستان ساخته شده که 3 مدرسه از این تعداد در سال 98 کلنگ زنی و در مهر امسال آماده بهره برداری می باشند.

# نظر : 0