فرماندار سردشت:

گامهای بلندی در حوزه سلامت و بهداشت در دولت تدبیر و امید برداشته شده است

گامهای بلندی در حوزه سلامت و بهداشت در دولت تدبیر و امید برداشته شده است
جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی در فرمانداری سردشت برگزار شد

فرماندار سردشت با اشاره به دستاوردهای ارزشمند دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت و بهداشت افزود: با حضور اعضای محترم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در سردشت، مشکلات حوزه های مختلف سلامت شهرستان بررسی و مورد پیگیری قرار گرفت و در همین راستا و با همت ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان، بیمارستان سردشت به یک دستگاه فیکو برای عملهای جراحی چشم تجهیز شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سردشت روز یکشنبه 98/10/1 سومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی در سالن اجتماعات فرمانداری سردشت برگزار شد.
در این جلسه که پس از ارائه گزارشی از عملکرد شبکه بهداشت و درمان سردشت در حوزه سلامت و بهداشت،  فرماندار سردشت وضعیت حوزه سلامت و بهداشت و همچنین خدمات دهی بیمارستان سردشت را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: اقدامات مهمی در راستای توسعه سلامت در سردشت انجام گرفته که شایسته تقدیر است ولی باز نیازمند توسعه در حوزه های مختلف علی الخصوص مراکز بهداشتی مناطق مرزی و دوردست و خدمات دهی بصورت شبانه روزی و تجهیز و امکانات دهی در این مراکز هستیم.
نخشی پور به تاثیر مستقیم پسماند در سلامت جامعه اشاره کرد و افزود: با رعایت پارامتهرهای زیست محیطی و لحاظ تمامی جوانب کارشناسی باید 2 مرکز پسماند برای شهرستان سردشت تعیین گردد.یک مرکز برای شهرهای سردشت ربط و نلاس بصورت متمرکز و  و یک مرکز پسماند جداگانه برای شهر میرآباد با توجه به دوری مسیر و مدیریت صحیح پسماند در حوزه این شهر لحاظ گردد.
فرماندار موضوع مدیریت فاضلاب های شهری را بسیار حائز اهمیت خواند و اشاره کرد: موضوع سلامت آب شربی که از مخزن سد سردشت تامین می شود باید به شیوه مطلوب اطلاع رسانی شود و همچنین کارشناسان امر با ارائه راهکارهای علمی و سهل الوصول، در صورت نیاز شهرستان، بسته های جایگزین را ارائه دهند تا با مسئولین استانی حوزه های ذیربط در این خصوص رایزنی و تصمیم گیری شود.
نظارت دقیق بر بوفه های مدارس، پیگیری وضعیت بهداشتی شهرک صنعتی و پسماندهای آن، توسعه خدمات اجتماعی و تلاش برای ارتقاء شاخص های حوزه سلامت، تلاش هم افزای مدیران برای توسعه همه جانبه شهرستان و تجهیز مراکز بهداشتی درمانی شهر و روستا به امکانات اساسی و مورد نیاز از دیگر مطالبی بود که فرماندار به آنها اشاره کرد.
 

# نظر : 0