️مراسم داغ لاله ها به مناسبت گرامیداشت شهدای هفت تیر سردشت برگزار شد

 

⭕ مراسم سی و چهارمین سالگرد بمباران شیمیایی سردشت تحت عنوان داغ لاله ها با حضور گسترده مردم، مهمان ویژه مراسم سردار رحیم نوعی اقدم فرمانده جبهه مقاومت ،مسئولین بنیاد شهید استان،فرماندار شهرستان سردشت،اعضای شورای تامین و اداری برگزار شد.
🔹️فرماندار سردشت در مراسم گرامیداشت یاد وخاطره شهدای بمباران سردشت ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهدای سرچشمه تهران و سردشت مقدم مهمانان و مدعوین را در این مراسم گرامیداشت .

🔹️نخشی پور ۷ تیر را یادآور جنایت های ظالمانه و استکبار جهانی در این کشور چه در سرچشمه تهران که منجر به شهادت دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یارانش که از نخبگان این جامعه بودند و بنام قوه قضایه نامگذاری شده است دانست.
🔹️نماینده عالی دولت در شهرستان:بمباران شمیایی سردشت بعنوان یکی از اولین شهر مسکونی سند توحش غرب ، سند پایداری مقاومت مردم شریف شهرستان بود
🔹️فرماندار اضافه کرد که این حادثه تاریخی نماد حقوق بشر امریکا است.
🔹️فرماندار سردشت از استقرار نمایندگی بیمه دی در سردشت جهت خدمات دهی بیمه ای به مصدومین وجانبازان شیمیایی اشاره وافزود بزودی کمیسیون های  پزشکی در چندین مرحله انجام میگیرد.

▪️فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سردشت نیز در این مراسم یادبود،با اشاره به ۸۵۷ شهید والامقام و ۱۱۹ شهید بمباران شیمیایی که از انسانهای مخلص سینه سپر کرده بودند در برابر باورهای دینی به شهادت رسیدند

▪️محمدی اصل اظهار داشت: مردم سردشت همیشه ولایت مدار بودند و  هستند و نمونه بارز آن شرکت حداکثری در انتخابات ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۰

▫️سردار رحیم نوعی اقدم  فرمانده جبهه مقاومت، مهمان برنامه  اشاره به دو اتفاق مهم در صفحه زرین ، با عظمت،و ماندگار و ستودنی که یکی از آن مقاومت و ایثارگری مردم شریف سردشت در بمباران شیمیایی و دیگر صفحه زرین بمباران ساختمان حزب جمهوری و شهادت بهشتی و ۷۲ تن از یارانش بود که بدست مزدوران فاسد وخود فرخته دست به چنین کاری زدند که این دو حادثه در صفاحت زرین تاریخ ایران اسلامی که نشان از مقاومت وپایداری مردم ایران به نظام وانقلاب اسلامی است ماندگار خواهد شد.
▫️وی خود و ملت را مدیون خانواده شهداو مردم سردشت دانست و افزود: ما بدهکار خس خس سینه های خسته جانبازان سردشت هستیم 

▫️نوعی اقدم در آخر به جایگاه و نقش کردها در تحقق این انقلاب و دفاع از مرز و بوم در مقابل استکبار علی خصوص گروه های ضد انقلاب اشاره نمود و افزود کردها با سینه سپر کردن خود که منجر به شهادت جمع کثیری از کردهای وطن پرست وغیور این مرز نشان دادند.

▫️سردار نوعی اقدم دلیل بمباران شیمیای سردشت را حمایت مردم از آرمانهای انقلاب و بی توجهی به تبلیغات شوم استکبار برشمرد که این امر منجر به عصبانیت استکبار جهانی وبتبع آن بمباران مردم بی گناه سردشت شد.

درپایان نوعی اقدم سردشت را قلب ایران بر شمرد.

✍روابط عمومی فرمانداری شهرستان سردشت