نشست هم اندیشی با سازمانهای مردم نهاد شهرستان سردشت برگزار شد

✍به گزارش روابط عمومی فرمانداری سردشت، امروز(سه شنبه) ۲۸ بهمن ماه سالجاری نشست هم اندیشی با حضور" اقصی نخشی پور" فرماندار شهرستان، "طباطبایی" مدیر کل امور اجتماعی استانداری آذربایجان غربی وکارشناس سازمان های مردم نهاد فرمانداری،روسای اداره محیط زیست،ورزش و جوانان و میراث فرهنگی و گردشگری  با مدیران عامل تشکل های مردم نهاد در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
🔹️طباطبایی مدیر کل امور اجتماعی استانداری آذربایجان غربی اظهار داشت: دریک نگاه کلی سمن ها شاکل های عمومی هستند و جدای از بدنه دولت و دارای افکار و سلایق مختلف بوده که قابل احترامند.
🔹️طباطبایی از موسسات مردم نهاد خواست؛ در اقدامات خودشان نسبت به نهاد صدور مجوز و مردم شفافیت مالی داشته باشند و اظهار امیدواری کرد، با توجه به اینکه موسسات مردم نهاد بدون هیچ چشم داشتی وارد  این مقوله شده اند از همکاری ادارات دولتی و ما بی دریغ نخواهند ماند و همیشه پا به پا و در کنار آنها خواهیم بود.
🔸️"اقصی نخشی پور" فرماندارشهرستان سردشت گفت که سمن ها از بطن جامعه بوده و بعنوان حلقه ارتباطی بین مردم و مسئولان قلمداد میگردند و میتوانند با تعامل و همکاری با  ادارات و دستگاهای ذیربط در  جهت شناسایی و پیگیری آسیبها و معضلات اجتماعی  نقش مهمی را ایفا نمایند لذا  در همین راستا میطلبد با خرد جمعی و تدوین طرح ها و برنامه های  مرتبط و انجام  اقدامات  و تمهیدات لازم شور و نشاط و امید در جامعه ایجاد کرده و با عملکرد خود اثرات مثبتی را به جا بگذارند.
🔸️فرماندار سردشت افزود:در حال حاضر ۱۱ موسسه مردم نهاد در شهرستان بصورت فعال در زمینه های مختلف از جمله؛ موسسات خیریه، محیط زیست،دفاع از حقوق مصدومین شیمیایی و … فعالیت می کنند.
▪️ در این نشست مدیران سازمان‎های مردم‎نهاد و موسسات خیریه سردشت با بیان گزارشی از فعالیتهای خود اظهار داشتند:  سازمان‎های مردم نهاد و موسسات خیریه مردمی  به‎ صورت داوطلب و مستقل در خدمت مردم هستند و ظرفیت مطلوبی برای فعالیتهای اجتماعی در کنار نهادهای دولتی  می باشند که با هدف جذب مشارکت های مردمی ، ایجاد انگیزه جهت انجام امور خیر و خداپسندانه ، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و پیشرفت وتوسعه جامعه فعالیت می نمایند.
▫️لازم به ذکر است در این جلسه مدیران عامل انجمن های : خیرین کتابخانه ساز، ندای رحمت،دفاع از حقوق مصدومین شیمیایی،خیریه ئارژین،نشاط،زاب،کانون بانوان،خیریه بیماران خاص و صعب العلاج و موسسه خیریه بیمارستان امام(ره)  حضور داشتند.