فرماندار سردشت:

معلمان بهترین ظرفیت تبلیغ و تبیین مسائل اجتماعی و آگاه سازی هستند

معلمان بهترین ظرفیت تبلیغ و تبیین مسائل اجتماعی و آگاه سازی هستند
جلسه کارگروه فرهنگی اجتماعی، بهداشت و زنان و خانواده در فرمانداری سردشت برگزار شد

فرماندار سردشت با بیان اینکه اکنون ایران اسلامی در شرایط تهاجم فرهنگی دشمنان  قرار دارد افزود:باید از تمامی ظرفیتهای موجود برای خنثی کردن نقشه های شوم دشمن در زمینه های فرهنگی اجتماعی استفاده کنیم که در این بین معلمان می توانند بهترین نقش را ایفا کنند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سردشت جلسه کارگروه فرهنگی اجتماعی، بهداشت ، زنان و خانواده با موضوع ازدواج و طلاق و شناسایی آسیبهای اجتماعی در فرمانداری سردشت برگزار شد.
فرماندار سردشت بر لزوم توجه به موضوعات اجتماعی و برنامه ریزی برای حل معضلات این حوزه تاکید کرد و افزود: در اولین گام باید  آسیب ها را شناسایی و ریشه یابی کنیم و سپس با برنامه ریزی، تقسیم کار و تلاش مضاعف در جهت برطرف کردن آنها اقدام کنیم.
نخشی پور توصیه های دین در خصوص مسائل اجتماعی و خانوادگی را بسیار ارزشمند خواند و تصریح کرد: جوانان یک جامعه اسلامی باید خود بزرگ بینی و خود دانا بینی را کنار گذاشته و با بهره گیری از مفاهیم ارزشمند قرآن کریم مشکلات و معضلات موجود را کمرنگ و برطرف سازند.
فرماندار در پایان سخنانش پایین بودن نرخ رشد جمعیت را یکی از اساسی ترین مشکلات حوزه اجتماعی در دراز مدت عنوان کرد و افزود: جمعیت یکی از شاخض های زیربنایی توسعه است و با توجه به کاهش جمعیت و حرکت به سمت پیر جمعیتی، باید برنامه ریزی و تلاش های مدونی در این حوزه  صورت گیرد تا نمودار نرخ جمعیت سیر صعودی داشته باشد.
در این جلسه همچنین آماری از وضعیت ازدواج و طلاق در شهرستان ارائه شد و پیشنهاداتی جهت تقویت بنیان خانواده و اجرای برنامه های فرهنگی اجتماعی ارائه شد.
 

# نظر : 0