برای احیای واحدهای تولیدی راکد کمک می کنیم

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به پیشرفت 57 درصدی اجرای مصوبات برنامه یکشنبه‌های حمایت از تولید گفت: کمک به بازگشت واحدهای تولیدی راکد به چرخه کار و تولید در اولویت است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان امروز در پایان بازدید از 2 واحد تولیدی در ارومیه در گفتگو با رسانه ها  افزود: برنامه ریزی لازم  برای افزایش پیشرفت مصوبات یکشنبه‌های تولید در جهت حمایت از بخش تولید و اشتغال صورت می گیرد.

به گفته وی، این امر با همکاری فعالان بخش تولید و صاحبان واحدهای بازدید شده و همچنین دستگاه‌های اجرایی متولی، می‌تواند با سرعت بیشتری حاصل شود.

وی با اشاره به اجرای طرح یکشنبه‌های تولید در 61 هفته گذشته اضافه کرد: در این مدت، 128 واحد تولیدی مورد بازدید قرار گرفته و 318 مصوبه هم برای حمایت از آنها به تصویب رسیده است.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: امروز هم از 2 واحد تولیدی شامل یک واحد راکد و یک واحد فعال و نیازمند توسعه بازدید شد و در جریان مشکلات آنها قرار گرفتیم.

معتمدیان تاکید کرد: در خصوص واحد راکد تصمیماتی برای بازگشت آن به چرخه تولید گرفته شد که بخشی از آن، کمک‌های بانکی در قالب تسهیلات است.

وی یادآور شد: یک واحد تولیدی فعال هم مشکلاتی داشت که در محل کارخانه، این مشکلات بررسی شد و برای کمک به این واحد نیز برنامه ریزی کردیم.

گفتنی است  طرح یکشنبه‌های تولید از ابتکارات استاندار آذربایجان غربی است که در قالب آن جلسه کمیسیون تسهیل و رفع موانع تولید در داخل واحدهای تولیدی و پس از بازدید و بررسی مسایل و مشکلات، برگزار می‌شود.