با حضور فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی

مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی سرشت برگزار شد

مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی سرشت برگزار شد
طی مراسمی با حضور فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی، سرهنگ موسی بهاری به سمت فرمانده انتظامی سردشت منصوب شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سردشت مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی سردشت با حضور سردار خرم نیا فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی برگزار شد.

در این مراسم که در سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی سردشت برگزار شد فرماندار و امام جمعه شهرهای سردشت، ربط، میرآباد و نلاس و اعضای شورای اداری و فرماندهان و پرسنل نیروهای نظامی و انتظامی حضور داشتند.

فرماندار سردشت طی سخنانی ضمن تقدیر از تلاشهای سرهنگ علیزاده که نهایت همراهی و هماهنگی را با فرمانداری و مجموعه شورای اداریو شورای تامین شهرستان داشتند افزود: در این روزها باید درسهای اخلاقی و مدیریتی از نهضت امام حسین(ع) بیاموزیم و در راستای رویکرد امام حسین که رویکردی اخلاق محوری و حرکت به سمت امر به معروف و نهی از منکر و در امتداد مسیر و سنت پیامبر بود گام برداریم.

اقصی نخشی پور افزود : با پیچیده شدن زندگی شهری تامین امنیت نقش برجسته و پررنگ تری  در زندگی انسان ایفا می کند و برای بالندگی و توسعه نیاز به امنیت در همه سطوح جامعه افزایش پیدا می کند.

وی با اشاره به نقش پررنگ نیروی انتظامی در جامعه اذعان کرد : رویکرد جامعه محوری نیروی انتظامی بالارفتن شاخص های امنیت در جامعه را به دنبال داشته است و این رویکرد در این مسیر باید هم چنان با قدرت ادامه یابد.

فرماندار سردشت نقش مرزنشینان و مردم این شهر در تامین امنیت را مهم توصیف کرد و اظهار داشت: مردم شهرستان سردشت همواره با وفاداری به نظام یکی از ارکان مهم تولید امنیت بوده اند و هرگز به دشمنان اجازه نداده اند از اختلاف نظرها پلی برای نفوذ و دودستگی در کشور بسازند.

امام جمعه سردشت نیز در آیین تکریم و معارفه فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سردشت طی سخنانی گفت: یکی از اصل های مهم جامعه برقراری عدالت و مقدمه تحقق عدالت، داشتن امنیت در جامعه است .

ماموستا محمد واوی افزود : دفاع از ارزش ها یکی از وظایف مهم  و بنیادی نیروی انتظامی است چرا که نهادینه کردن  ارزش ها، فراگیر شدن قانون را به دنبال دارد.

وی در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم  رهبری در خصوص  گام دوم انقلاب، بر مشارکت و  نقش جوانان در برقراری امنیت و برنامه ریزی در این خصوص تاکید کرد.

در ادامه سردار خرم نیا مهمان ویژه این مراسم به بیان سخنانش پرداخت.

فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان غربی در این مراسم ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) با اشاره به شهید رجایی به عنوان الگوی حسنه و ماندگار در جامعه ایران اسلامی گفت: یکی بودن قول و عمل شهید رجایی، وی را محبوب و ماندگار کرد و امروز مردم چنین مسؤولینی را می‌خواهند که خدمتگزار باشند.

سردار مسعود خرم‌نیا با اشاره به اصل هشتم قانون اساسی امر به معروف و نهی از منکر وظیفه‌ای است همگانی و متقابل بر عهده مردم نسبت به یکدیگر، دولت نسبت به مردم و مردم نسبت به دولت،افزود: اگر در جامعه امر به معروف و نهی از منکر جاری و ساری شود خیلی از منکرات در جامعه ازبین خواهد رفت.

وی با اشاره به اینکه نظارت بر پلیس موجب پویایی و قوام و دوام سازمان خواهد شد خواستار نظارت مردم بر عملکرد پلیس شد و در این خصوص از فرماندار و امام جمعه شهرستان خواست تا با استفاده از قدرت، توانایی و ابزارهایی که در ارتباط با مردم در اختیار دارند در زمینه مشارکت عمومی در تامین امنیت و همراهی با پلیس و همچنین تلاش برای فرهنگ سازی و نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر تلاش کنند.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از زحمات و تلاشهای سرهنگ علیزاده که مدت ۱۳ سال در شهرستان سردشت در پستهای متعدد انتظامی فعالیت و خدمت داشته اند، سرهنگ موسی بهاری  به سمت فرمانده انتظامی شهرستان سردشت منصوب شد.

# نظر : 0