جلسه کمیته شهرستانی مبارزه با بیماری آنفولانزا در فرمانداری سردشت برگزار شد:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سردشت : جلسه کمیته شهرستانی مبارزه با بیماری آنفولانزا به ریاست" اقصی نخشی پور " فرماندار شهرستان سردشت و با حضور مدیران، مسئولان و نمایندگان همه ادارات و نهادهای متولی در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
▪️نخشی پور ضمن تبریک میلاد نبی اکرم(ص) در این جلسه گفت: از آنجا که رعایت بهداشت فردی اصلی‌ترین ابزار و راه کنترل و مقابله با بیماری آنفولانزا است آموزش صحیح این رعایت از سوی مراجع و کارشناسان معتبر از طریق فضای مجازی ضرورت دارد.
▫️فرماندار اظهار داشت: ادارات محیط زیست و دامپزشکی نسبت به پایش و کنترل وضعیت اهتمام جدی داشته باشند تا از تشدید وضعیت جلوگیری شود.
▪️در این جلسه خانم دکتر قادری مدیر شبکه بهداشت و درمان سردشت گزارشی از وضعیت بهداشتی شهرستان را ارائه داد.بر اساس این امار موارد حاد آنفولانزا در سردشت تا کنون گزارش نشده است 
▫️ وی خاطر نشان کرد رعایت بهداشت فردی و عمومی بهترین راه پیشگیری از آنفولانزا است.دکتر قادری بر لزوم مراقبت بهداشتی و  از کودکان زیر 5 سال تاکید کرد و بهترین راه درمان آنفولانزا را استراحت، مصرف مایعات، سبزی و میوه جات عنوان کرد.

پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹