مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی مناطق زلزله زده با جدیت پیگیری می شود

جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان خوی با محوریت زلزله این شهرستان به ریاست محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان‌غربی با حضور رییس سازمان مدیریت بحران کشور برگزار شد.

🔹استاندار آذربایجان‌غربی در این جلسه با تاکید بر تمرکز و مدیریت واحد ارائه خدمات به زلزله زدگان، گفت: در صورت نیاز برای ایجاد کمپ های اسکان اضطراری، کمپ های جدید ایجاد می شود و مشکل تامین آب و سرویس های بهداشتی کمپ های اسکان اضطراری در سریعترین زمان حل شود.

محمدصادق معتمدیان افزود: با توجه به سرمای هوا، سیستم های گرمایشی در مناطق زلزله زده به صورت کامل تامین شده و از ظرفیت افراد خیر در تامین تجهیزات گرمایشی مورد نیاز افراد زلزله زده استفاده شود.

وی همچنین با اعلام اینکه مشکل و کمبودی برای توزیع کپسول گاز و نفت سفید در مناطق زلزله زده وجود ندارد، خاطرنشان کرد: شرکت نفت مسئولیت اجتماعی خود را در تامین رایگان نفت سفید و کپسول گاز در مناطق زلزله زده انجام دهد.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: ارزیابی خسارت در 9 روستا انجام شده و تا فردا برنامه ارزیابی تمام مناطق زلزله زده به پایان می رسد.

معتمدیان همچنین تصریح کرد: با حضور نیروهای نظامی و انتظامی، هیچ مشکل امنیتی در مناطق زلزله زده وجود ندارد.

وی در ادامه گفت: آموزش و پروش و نوسازی مدارس تا تعمیر و بازسازی مدارس آسیب دیده، کانکس در محل مدارس دایر کرده تا دانش آموزان دچار مشکل آموزشی نشوند.

استاندار آذربایجان غربی افزود: شرکت مخابرات زیرساخت های لازم برای تامین اینترنت جهت استفاده دانش آموزان از برنامه های آموزش مجازی را فراهم کند.

معتمدیان با تاکید بر اینکه هیچ خانواده ای در مناطق زلزله زده نباید مشکل اسکان و سیستم های گرمایشی داشته باشند، اضافه کرد: علوفه مورد نیاز برای دام های مناطق زلزله زده از طرف جهاد کشاورزی تامین می شود.

وی همچنین تداوم پخت و توزیع غذای گرم در مناطق زلزله زده را ضروری دانسته و افزود: بازسازی مناطق زلزله زده با استفاده از تجربه موفق زلزله مهرماه با سرعت انجام شده و ماشین آلات دستگاه های اداری و خدمات رسان برای آواربرداری بسیج می شود.

استاندار آذربایجان غربی در پایان تاکید کرد: مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی گسل زلزله خوی با جدیت پیگیری می شود.