سردشت در مسیر اشتغالزایی و توسعه اقتصادی گام بر می دارد

فرماندار در این جلسه گفت: ایجاد اشتغال پایدار و رفع بیکاری و موانع تولید از از برنامه های اصلی ماست و برنامه ریزی های مدونی در این زمینه انجام داده ایم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری سردشت، جلسه بررسی وضعیت اقتصادی شهرستان با رویکرد اشتغالزایی و رفع موانع تولید و توسعه بازارچه کیله با حضور فرماندار و تعدادی از مقامات استانی حوزه اقتصاد، در سالن اجتماعات شهرداری سردشت برگزار شد.
فرماندار سردشت رسمی شدن مرز کیله را رویدادی خوشایند در تاریخ سردشت عنوان کرد و افزود: با نهایی شدن این طرح شاهد شکوفایی اقتصاد شهرستان و به حد اقل رسیدن بیکاری در منطقه خواهیم بود و به سمت افقی روشن گام خواهیم نهاد.
نخشی پور خاطرنشان کرد: یکی از ملزومات رشد اقتصادی داشتن امنیت پایدارجهت اجرا و راه اندازی طرح ها و پروژه هاست که خوشبختانه شهرستان سردشت در این منطقه مرزی یکی از امن ترین شهرستانهای استان است و برگزاری جلسات در نقطه صفر مرزی گواهی بر تایید این ادعاست.
فرماندار در ادامه سخنانش بر لزوم برنامه ریزی در بخش ها اقتصادی و زیربنایی تاکید کرد.راه اندازی مجدد واردات از بازارچه کیله، تسریع در اجرایی کردن مصوبه دولت در خصوص راه اندازی بازارچه اشکان، برطرف کردن مشکلات واحدهای شهرک صنعتی، تسهیل بانکها در واگذاری وامهای طرحهای حوزه کارآفرینی و اقتصادی، توسعه گردشکری، بازاریابی محصولات ارگانیک، توسعه راههای مواصلاتی، توسعه باغات، توسعه آبیاری تحت فشار و کشاورزی مکانیزه، استفاده ازظرفیت سد سردشت، دیگر مواردی بودند که فرماندار سردشت به آنها اشاره کرد.
در این جلسه که فعالان اقتصادی شهرستان نیز حضور داشتند ضمن اشاره به مشکلات حوزه مرز و بازارچه های مرزی، پیشنهاداتی در خصوص رونق و توسعه اقتصاد سردشت بیان و تصمیماتی اتخاذ شد.

ریاست اتاق بازرگانی ارومیه و کارشناسان همراه، معاونان اداره کل، صنعت معدت تجارت، گمرک، جهاد کشاورزی، میراث فنی و گردشگری و  مدیرعامل شهرکهای صنعتی استان، مهمانان استانی این جلسه بودند.