احداث 6 چمن مصنوعی در روستاهای مرزی شهرستان سردشت

6 چمن مصنوعی در روستاهای مرزی این شهرستان در حال احداث است.
 
رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان سردشت بابیان اینکه سرانه فضای ورزشی این شهرستان نسبت به استان بسیار کم بود ، افزایش این سرانه خصوصا در روستاها در دستور کار قرار گرفت، گفت: به همین منظور در سفرمقام عالی استان به شهرستان احداث 4 چمن مصنوعی در روستاهای " ساوان جدید ، قلعه‌رش، بیوران سفلی و اسلام آباد " با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال مصوب شد.
 
کیوان خوشبخت بابیان اینکه هر چمن در مساحتی به متراژ هزار و 200 مترمربع احداث می‌شود، افزود: برای احداث این 4 زمین فعلا چمن‌ با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی خریداری و تحویل گرفته شده و زمین آنها نیز مکان‌یابی شده که بزودی آماده‌سازی و احداث آنها آغاز می‌شود.
 
وی ادامه داد: علاوه بر این چمن‌ها ، 2 زمین چمن مصنوعی دیگر در روستاهای " بیتوش و نستان " با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال احداث شدند.
 
خوشبخت بیان کرد: باتوجه به اینکه مقرر شده رخت کن و سرویس بهداشتی در آن دو چمن احداث و روشنایی آنها تامین شود هنوز طرح‌ها به بهره برداری نرسیده که با تامین اعتبار بزودی طرح‌ها تکمیل خواهند شد.
 
وی با اشاره به اینکه روستاهای مرزی این شهرستان فاقد چمن مصنوعی بودند و امسال اقدامات بسیار ارزشمندی در این حوزه انجام گرفت و همزمان احداث 6 چمن مصنوعی اجرا شدند، تاکید کرد: احداث چمن مصنوعی در سایر روستاهای مرزی در دستور کار است و انشالله شاهد احداث آنها در سایر روستاهای مرزی و کم‌برخوردار خواهیم بود.
 
سردشت بیش از پنج هزار ورزشکار دارد که از این تعداد چهار هزار و 230 نفر بیمه شده هستند، در این شهر بیش از 15 مکان ورزشی وجود دارد.