برگزاری اولین جلسه شورای اداری شهرستان سردشت در سال ۹۹ :

  به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سردشت ، امروز یکشنبه ۸ تیرماه اولین جلسه شورای اداری شهرستان سردشت با حضور واوی امام جمعه سردشت،مهندس کمال حسین پورنماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، اقصی نخشی پور فرماندار، اعضای شورای تامین واداری در مجتمع فرهنگی و هنری  برگزارشد.

 ▪ مهندس کمال حسین پوردر نشست شورای اداری شهرستان ضمن گرامیداشت سالروز بمباران شیمیایی سردشت و ابراز همدردی با خانواده شهدا و جانبازان این فاجعه  با بیان این مطلب گفت: حل مشکلات مردم، مبارزه با زمین خواری و مقابله با فساد و رانت خواری در شهر و بازارچه مرزی از اهم فعالیتهای کاری اینجانب است  و در راستای تحقق اعتماد سازی و شفاف سازی مردم از تمامی ظرفیت های  قانونی بهره خواهم گرفت و به جد پیگر حق مردم  خواهم بود.

مهندس حسین پور خاطر نشان کرد: جاده های مواصلاتی شهری و روستایی سردشت از استانداردهای لازم برخوارد نیستند و جاده ربط - بوکان برای مردم در حد یک آرزوست و باید آن را پیگیری کنیم و به تحقق برسانیم، راههای مواصلاتی روستایی در راستای توسعه صنعت گردشگری این شهرستان نقش بسزایی دارند که باید با برنامه ریزی اصولی و تأمین اعتبار لازم زمینه رونق اقتصادی این شهرستان فراهم شود. 

نماینده مردم افزود: محل استقرار بیمارستان سردشت و امکانات و تجهیزات آن در شأن مردم شهید پرور و جانبازان شیمایی شهرستان سردشت نیست، این بیمارستان ۶۴ تختخوابی اکنون با مدیریت ضعیف و اضافه کردن تختهای سوری و غیر استاندارد مدیریت می‌شود.

 

 مهندس حسین پور ادامه داد: وظیفه همه مسوولان خدمت به مردم است و جایگاهی که اکنون دارند توسط همین مردم ایجاد شده است، مسوولی که به وظایف خود که همانا خدمت به مردم است عمل نکند باید از قطار مدیریتی شهرستان پیاده شود، وظیفه ما عزل و نصب مدیران شهرستان نیست، ما تنها بر عملکرد آنان نظارت میکنم و در حایی که کوتاهی صورت گیرد از حق مردم گذشت نخواهیم کرد.

وی اشاره کرد: شهر سردشت طرح جامع و تفصیلی ندارد و با طرح هادی اداره می‌شود و این بدین معناست نگاه به ساختار این شهر به مانند یک روستا بوده و این جای شرمندگی دارد.

مهندس حسین پور اضافه کرد: اختلاف در بین اعضای شورای اسلامی شهر پذیرفتنی نیست، اگر هدف همه خدمت به مردم است دیگر وجود اختلاف چه معنایی دارد ؟!

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر افزود: صدها معلم بزرگوار از وضعیت #شرکت‌های_مسکن در این شهر گلایه دارند، این قابل قبول نیست و باید پیگیری شود.

مهندس حسین پور در پایان سخنان خود بر تأمین گاز مناطق روستایی، فعال نمودن کارتهای الکترونیکی مرزنشینان، ادامه روند ساخت و تجهیز درمانگاه تأمین اجتماعی و بهسازی بافت فرسوده مدارس تأکید کردند.

فرماندار سردشت نیز در این نشست با اشاره به بمباران شیمیایی سردشت گفت: فاجعه بمباران شیمیای سردشت سند زند مظلومیت و حقانیت ایران اسلامی در برابر استکبار جهانی است و به جهانیان نشان داد حقوق بشر آمریکایی توهمی بیش نیست.

اقصی نخشی پور افزود: شتاب توسعه همه جانبه به ویژه در بخش عمرانی روند خوبی دارد ولی کافی نیست و مدیریت جهادی باید به صورت جدی در مدار توسعه قرار گیرد.

امام جمعه سردشت نیز در این نشست گفت: فاجعه بمباران شیمیایی رخداد تلخی انسانی بود که در جلو دیده‌گان استکبار جهانی رویداد و ماهیت حقوق بشر آمریکایی را برای همه روشن کرد.

ملامحمد واوی افزود:  استکبار با تحریک و ترغیب صدام و بمباران شیمیایی نفس مردم بی دفاع سردشت را گرفت و امروز با زانوی نژادپرستی نفس یک انسان را که عاجزانه میخواست اجازه بدهد نفس بکشد را بند آورد و این جلوه ای کامل از حقوق بشر آمریکاییست.

وی همچنین با اشاره به سخنان رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی در افتتاح  سد سردشت که گفته بود مردم سردشت حق بزرگی بر مردم ایران دارند تاکید کرد: ادای این حق بزرگ نیازمند قلبی بزرگ، نگاه بزرگ، امتیاز بزرگ و چشمانی نیک بین است و نباید خدمت به مردم این شهرستان که از هر لحاظ محروم است براساس جمعیت باشد بلکه باید بر  اساس میزان مظلومیت و آسیب و صد البته وفاداری و جانفشانی مردم مد نظر قرار گیرد.

در ادامه مدیریت جهادکشاورزی و ریاست اداره گاز گزارش عملکرد ارائه دادند

در پایان جلسه رسول فهر به عنوان شهردار نلاس معرفی و از زحمات منصورمحمدی قدردانی شد