گازرسانی و اصلاح شبکه توزیع برق دو طرح مهم در حال اجرا در روستای مرزی " آلواتان "

گازرسانی و اصلاح شبکه توزیع برق دو طرح مهم در حال اجرا در روستای مرزی " آلواتان "

فرماندار سردشت به همراه بخشدار بخش وزینه و جمعی از روسای ادارات ضمن دیدار با مرزنشینان خونگرم روستای" آلواتان " از نزدیک در جریان مسایل و مشکلات مرزنشینان و روستا قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فرماندار شهرستان سردشت؛ لقمان خسروپور فرماندار سردشت در این دیدار ضمن بررسی و پیگیری مسایل و مشکلات روستا و مطالبات مرزنشینان ، تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی برای رسیدگی به امورات ، پاسخگویی به مردم و حل مشکلات از هیچ تلاشی نباید دریغ کنند.

ساخت مدرسه جدید ، آسفالت و بهسازی جاده روستایی آلواتان به شهر میرآباد به طول 4 کیلومتر، احداث دیوار حایل، رفع مشکل دفع پسماند، اجرای طرح هادی و احداث فضای ورزشی از اهم مطالبات مرزنشینان روستای آلواتان بود که در این دیدار مطرح شد.

عملیات گازرسانی به محور آلواتان شامل دو روستا آلواتان و گویزیله به طول 10 کیلومتر با اعتبار 40 میلیارد ریال به اتمام رسیده ‌و اکنون در مرحله تست مقاومت نشتی و تزریق گاز می‌باشد که انشالله بزودی افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید و 291 خانوار از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد.

همچنین در این روستا طرح احداث 400 متر خط 20 کیلوولت هوایی و نصب یک دستگاه پست هوایی به منظور ظرفیت‌سازی و کاهش شبکه‌های طولانی و رفع ضعف ولتاژ با اعتبار بالغ بر 5 میلیارد ریال در حال اجرا است که این طرح نیز بزودی به بهره برداری خواهد رسید.

روستای مرزی آلواتان از توابع بخش وزینه با جمعیت 221 خانواری در 45 کیلومتری سردشت واقع شده است.