سلامت مردم قابل چشم پوشی و اغماض نیست

سلامت مردم قابل چشم پوشی و اغماض نیست

طی نشستی با ریاست فرماندار سردشت و با حضور سرپرست معاونت امور بهداشتی، معاون فنی و مدیر گروه سلامت محیط کار معاونت امور بهداشتی و جمعی دیگر از مسوولان دانشگاه علوم پزشکی وضعیت بهداشت و سلامت مرز کیله این شهرستان بررسی شد.

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری سردشت ، فرماندار شهرستان سردشت در این جلسه  ضمن تقدیر از تلاشگران عرصه سلامت گفت: سلامت مردم قابل چشم پوشی و اغماض نیست و خط قرمز به شمار می‌آید ، با تعامل و همکاری‌ دستگاه‌های اجرایی در امر سلامت از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

لقمان خسروپور تامین آب شرب سالم و تنش آبی روستایی را از آسیب های جدی در حوزه سلامت شهرستان برشمرد و گفت: با رایزنی ها و اقدامات صورت گرفته شده درصدد آن هستیم مشکلات حوزه سلامت شهرستان را به حداقل برسانیم .

وی با اشاره به فعالیت بازارچه مرزی کیله و تردد رانندگان اقلیم کردستان و فعالان اقتصادی در این مرز بر استقرار تیم سلامت بهداشت جهت غربالگری و کنترل این بازارچه مرزی در راستای حفظ سلامت شهروندان تاکید  کرد.

فرماندار سردشت در پایان در راستای توسعه سلامت شهرستان و ارتقای شاخص های بهداشتی ، اعلام آمادگی کرد تا امکانات، تجهیزات و ظرفیت شهرستان را در امر تامین سلامت شهروندان بسیج خواهد کرد.

دکتر ریخته‌گر سرپرست معاونت امور بهداشتی دانشگاه نیز در این جلسه با اشاره به شیوع نگران کننده بیماری وبا و کرونا در کشور عراق و اقلیم کردستان و به دلیل تردد رانندگان کامیون اقلیم کردستان به مرز کیله سردشت و در جهت پیشگیری و کنترل بیماری‌ها تاکید کرد: نیازمند تعامل و همکاری  دستگاههای اجرایی با متولیان سلامت شهرستان و با مدیریت شخص فرماندار شهرستان به عنوان مقام عالی در ساماندهی و کنترل مبادی ورودی این مرز در حوزه سلامت با تامین زیر ساخت ها هستیم.